103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

כספית: "מתנקש שכיר בחוק"; קרעי: "כולך שקרים"

עימות חריף בין בן כספית וח"כ שלמה קרעי על מינוי פרקליט המדינה • כספית: "מפיץ פייק ניוז, לא מכבד אותך" • קרעי: "מיותר לדבר עם אחד כמוך"


ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה המליצה אתמול (ב') על עמית איסמן, פרקליט מחוז חיפה, לתפקיד פרקליט המדינה ה-12. בהחלטתה קבעה הוועדה כי עו"ד איסמן 'בלט מעל כל יתר המועמדים במכלול השיקולים שנבחנו ונמצא המתאים ביותר לתפקיד'. חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי (הליכוד), שוחח עם בן כספית וינון מגל והביע את התנגדותו למינוי.

ח"כ שלמה קרעי התבטא בחריפות כנגד מינויו של עו"ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה: 'לא משנה מי המועמד שמנדלבליט יציע לכהן כפרקליט המדינה, על גוש הימין בממשלה להצביע נגד, שוב ושוב ושוב. הצבעה אוטומטית נגד. אסור למנות פרקליט מדינה שנבחר על ידי או בשירות ניסנקורן ומנדלבליט. יש לנו עדיין רוב בממשלה הפריטטית הזו'. הוא הסביר: "כל בר דעת מבין שהוועדה הורתה בחטא ולידתה בחטא, כל המטרה שלה היא רק להמשיך את הקליקה הזאת שמגנה אחד על השני. לכן, מה שיוצא מדבר כזה זה בטח לא טוב לעם ישראל".

לדעתו, "כל העניין של איסמן הוא בסך הכול פלסבו זה לא האמיתי שלהם. הם יורים את פצצת הדמה כדי לחטוף את כל המתקפות ובהמשך יביאו את מומי או את מי שהם רוצים שיהיה". בהמשך דבריו, התייחס לפרשה בה נקשר שמו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, וטען לניגוד עניינים: "יו"ר ועדת האיתור, אדם שחושב על הפרקליטות שיש בה שיטה שסוחטים אותו, שתופסים אותו בגרון , שהפרקליט שהוא הולך למנות כנראה יסגור לו את התיק. התיק של מנדלבליט בעצמו עדיין ממתין לבירור דין".

בן כספית תקף את ח"כ, ואמר: "למנדלבליט אין שום תיק, אתה שקרן. זה עבר את כל הערכאות הגיע לבג"ץ ושופטי בגץ אמרו את דברם, הוא נוקה לחלוטין ואתה ממשיך להכפיש, אני רק מקווה שההיסטוריה של מדינת ישראל מתישהו תשים אותך במקום היאה לך שזה מקום של פושעים שרוצים להרוס את המערכת העיקר להציל את משפחת נתניהו , מה עוד תעשה בשביל זה?" חבר הכנסת קרעי השיב: "שלחתי שאילתה רשמית לשר לבט"פ והתשובה שקיבלתי שהתיק שלו עדיין פתוח במשטרה. כדאי שתקרא טוב טוב את הדבירם של שופטי בג"ץ, כתבו שעל פניו נראה שהתיק שלו נסגר מחוסר אשמה, 'נראה ככה'. הם לא ידעו ששיקרו אותם והסתירו מהם מידע. מנדלבליט ממנה את הפרקליט הזה. אתה לא שמעת את מנדלבליט בעצמו אומר תפסו אותי בגרון?"

קרעי: "כל מה שמעניין אותך זה שנאת נתניהו" ; בן: "איש שקרן"

אך בן כספית לא נותר חייב, וגינה את דבריו של ח"כ קרעי בחריפות: "יש פה חבורה שהחליטה להשמיד את מערכת שלטון החוק כדי להציל את בנימין נתניהו. אני מקווה שההיסטוריה של מדינת ישראל תשים אותך במקום הראוי לך. שופטי בג"ץ ניקו את מנדלבליט לחלוטין, אתה ממשיך להפיץ פייק ניוז ולהרוס את המערכת. אתה מתנקש שכיר במערכת שלטון החוק, אני לא מכבד אותך אישית. יום אחד אתה תעמוד מול המראה ותגיד למה עשיתי את כל זה?" העימות בין השניים התלהט, וח"כ קרעי השיב: "תסתום את הפה ותיתן לי להמשיך לנהל דיאלוג. זה מיותר לדבר עם אחד כמוך, שכולך פייק וכולך שקרים, שחסמת אותי בטוויטר כשהצגתי בפנייך את השקרים שכתבת בספר על נתניהו. ברגע שאומר מילה נגד נתניהו אהפוך למשיח שלך. כל מה שמעניין אותך זה שנאת נתניהו".

ינון מגל וח"כ קרעי ניסו להמשיך את הדיון באשר לוועדת האיתור לפרקליט המדינה, וחבר הכנסת טען כי יש צורך בהקמת ועדה חדשה, אך הודה: "זה לא יקרה בינתיים, ובינתיים מנדלבליט ימשיך להיות גם היועמ"ש וגם הפרקליט וגם נבחר על שקובע לכל שרי הממשלה מה בדיוק הם יכולים לעשות ומה לא. אנחנו נעבור את המשבר הזה זה גל שחולף על פנינו, עוד שלושה-ארבעה חודשים בחירות. אני חושב שעם כל הרעש והצלולים של כחול לבן הם יתקפלו וימשכו את הממשלה לעוד כמה חודשים ונצא כנראה רק במרץ. הם מתאבדים באופן כזה של תמות נפשי עם פלישתים. הם רואים שהם מרוסקים לגמרי ומנסים לקחת את הממשלה לאבדון, יחד עם מדינת ישראל, במשבר הקורונה".

לסיום, ינון מגל שאל את בן כספית אם הוא מעוניין להיפרד מח"כ, על כך השיב בן: "בדמעות כן, איש שקרן, אף מילה לא נכונה, אין למנדלבליט שום תיק וצריך להבהיר את זה. הוויכוח היחיד זה באיזה אמתלה נסגר התיק. הוא אפילו לא עשב שוטה, זה שכיר חרב בשליחותה של משפחת פשע".

     

עריכה: עופרי גליכמן

01/12/2020
הישארו מעודכנים

קרעי וכספית
קרעי וכספית  |  צילומים: הדס פרוש/פלאש90, 103fm