סיון כהן

"לא הצלחתי לשכנע את הבת שלי לעזוב אותו"

יולי זולוקוביץ ז"ל בת ה-18 מתה ממנת יתר, ובן זוגה בן ה-23 נעצר בחשד למעורבות במותה • אביה ריקרדו, סיפר: "אני לא מעכל, המשטרה לא עשתה כלום"


צעיר בן 23 נעצר אמש (ד') בחשד למעורבות במותה של יולי זולוקוביץ ז"ל, בת זוגו בת ה-18, בדירתם בתל אביב, זאת מספר חודשים לאחר שיצאה ממרכז גמילה. חקירה ראשונית של מות הצעירה, העלתה חשד כי מותה נגרם מצריכת מנת יתר של סמים שסיפק לה בן הזוג. ריקרדו זולקוביץ', אביה של יולי ז"ל שוחח עם סיון כהן וסיפר על המוות שיכול היה להימנע.

ריקרדו זולקוביץ', אביה של יולי, ראה את הכתובת על הקיר לפני שנים. בגיל 15 הכירה יולי את בן זוגה ומי שייתכן ומעורב במותה, שדרדר אותה לצרוך סמים קשים. האב המסור לא וויתר ופנה למשטרה אך ללא הועיל ואתמול הטרגדיה התרחשה – בתו נמצאה מתה בדירתה בתל אביב. האב סיפר בזעם ובכאב על האובדן הגדול: "עדיין אני לא מעכל, אני לא מעכל מה שקרה, זה פשע שלא היה צריך להיות. זה בושה וחרפה, חוסר אכפתיות מהמדינה".

הוא סיפר בן זוגה "עשה ממנה מה שהוא רצה, נתן לה סמים מגיל 15 וחצי שהכיר אותה, התלוננתי כמה פעמים במשטרה ואף אחד לא עשה כלום. אפילו סיגריות לא עישנה, כלום. לאט לאט הוא דרדר אותה, ניסיתי לעצור את זה. דיברתי עם הבחור – 'תעשה לי טובה תעזוב את הבת שלי'. הוא אמר לי 'לך קיבינימט'. הלכתי עד העבודה שלו, רציתי להכיר את האדם, הוא אמר לי 'תשמור על הבת שלך ואין לך מה לדבר איתי בכלל אני אעשה מה שאני רוצה'". כשזה לא עזר פנה ריקרדו להוריו של הצעיר: "אבא שלו אמר לי 'תעשה מה שאתה רוצה מצידי תהרוג אותו גם כן, אין לי כוח בשבילו'".

בכאב הוא נזכר: "לא הצלחתי לשכנע את הבת שלי לעזוב אותו". במשטרה, קיבל תשובות לקוניות ולטעמו "המשטרה לא עשתה כלום. מצאתי אותם במלונית ערומים שניהם עם מלא, מלא, מלא, סמים. קראתי למשטרה, לקחו אותו ואת הבת שלי לתחנה אחרת. אחרי שעה וחצי-שעתיים שחררו אותו. הבת שלי הייתה בת 16 אז. אמרתי 'הבחור הזה בן 21-22 היא קטינה הבת שלי', ובכ"ז שחררו אותו. אין מה לעשות, בארץ ככה זה".

לבסוף, "אחרי טיפול של הרבה זמן עם הרווחה הצלחנו להגיע לשופט בכפייה והכנסתי אותה למוסד בבית שמש", סיפר. אך בכל פעם שהשתחררה מהמוסד הייתה חוזרת אל בן זוגה, "מה שעושה הטיפול, הוא היה מקלקל. החבר'ה הצעירים נותנים כדורים מאוד קשים, ילדים לא שמים לב ומשתמשים בזה, מתמכרים לזה. הילדה לא רוצה לשמוע". לסיום, הוא ביקש להעביר מסר להורים: "לשמור על הילדים כל הזמן 24 שעות, זה גיל מאוד קשה. לא היינו צריכים להגיע למצב הזה בכלל אם היו מטפלים בבחור הזה כמו שצריך. הוא היה מבוגר והבת שלי הייתה קטינה. אם קורה משהו חס ושלום, להגיע למשטרה פעם-פעמיים-מאה, ולדפוק על השולחן שיטפלו בעניין, כי לי אף אחד לא טיפל".

    

עריכה: עופרי גליכמן

03/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris