איפה הכסף
עם ענת דוידוב

נס חנוכה: מלכה לייפר תוסגר לאוסטרליה

ענת דוידוב בטור האישי, והפעם על הסגרתה לייפר • על כך נכתב בדברי ביהמ"ש העליון: "ידע כל מי שמבקש למלט עצמו מהדין, כי לא ימצא בישראל עיר מקלט"


ענת דוידוב פתחה את התוכנית עם הטור האישי והפעם על דחיית עירעורה של מלכה לייפר, שביקשה לא להסגיר אותה לאוסטרליה, שם היא שם היא נאשמת ב 74 מעשי אונס ותקיפה מינית בשלוש בנות, אחיות, שלמדו בביה"ס שאותו ניהלה. 'ידע כל מי שמבקש למלט עצמו מהדין', כתבו שלושת שופטי העליון, "כי לא ימצא בישראל עיר מקלט'".

"למלכה לייפר, יש אזרחות ישראלית. היא נמלטה לישראל מאוסטרליה ב- 2008 מיד לאחר שפורסמו כל ההאשמות נגדה על עשרות עבירות מין בתלמידות שלה, הקטינות. ב- 2014 היא נעצרה בישראל, לאחר שממשלת אוסטרליה הגישה את מסמכי ההסגרה".

"הטריקים וניסיונות ההתחמקות המתוקשרים שלה מהסגרה לאוסטרליה, היגיעו עד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שנחקר ביחידת להב 433 בחשד שהתערב בניסיון למנוע את הסגרתה באמצעות חוות דעת פסיכיאטרית, המלמדת לכאורה על כך שהיא אינה כשירה לעמוד לדין".

"היום אחרי כל אותן שנים להבריח את הנאשמת ב 74 מעשי אונס ותקיפות מיניות, לחפות עליה, לשקר ולהסתיר אותה, שלושת שופטי העליון בראשות השופט יצחק עמית, דחו את העירעור. מכאן ישר לאוסטרליה".

"היום ניקול מאייר ושתי אחיותיה שנאנסו והותקפו מינית על ידי מלכה לייפר, הן נשים בוגרות. האם זה ירפא את הפצעים והשריטות מעברן ומהטראומות שלהן? ספק".

"אבל ההחלטה של בית המשפט העליון היום, שולחת מסר ברור לנערות אחרות שמתעללים בהן מינית. קומו, תעיזו, יש בתי משפט בישראל, והם לא סובלניים כלפי פושעי מין".

15/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילומים: 103fm, Ingram Image
Paris