איפה הכסף
עם ענת דוידוב

רגע לפני שהעשן מתפזר

יו"ר קבוצת ליגלייז מקווה שחוק הלגליזציה יעבור לפני פיזור הכנסת: "אם החוק לא יעבור בקריאה ראשונה עד פיזור הכנסת, כל ההבטחות ילכו לפח"


רגע לפני פיזור הכנסת, אנשי כחול לבן דורשים לאשר את הצעת חוק הלגליזציה בקריאה ראשונה וזאת על מנת לאפשר את המשך קידומו. אופיר שיקרקה, יו"ר קבוצת ליגלייז שמקדמת לגליזציה, התייחס ליתרונות של הלגליזציה והסביר שאם לא יהיה תהליך חקיקתי מיידי, כל העבודה של החצי שנה האחרונה תלך לפח. 

בפתח הריאיון הסביר שיקרקה כי מבחינת התקשורת היה נדמה שהנה, סוגרים את ההסכם, אבל זה לא מה שקרה בפועל. "חשוב שכל אזרח יבין שאם אחרי הקריאה הטרומית והועדות שהיו, וכל השרים הרלוונטיים שהתראיינו סביב הנושא, הכל ילך לפח אם לא יסיימו להעביר את זה עד לפיזור הכנסת. צריך לבצע איזה הליך חקיקתי מיידי, אחרת כל העבודה של השנה האחרונה הולכת לפח וצריך להתחיל שוב את הכל מההתחלה". 

אם שאלתם את עצמך למה התשובה די ברורה: כשהכנסת מתפזרת כל מה שלא הגיע לקריאה ראשונה לא יזכה להמשך טיפול לאחר שיבנו כנסת חדשה. לדבריו, אין פה שום חסם או מניעה, רק צריך שהמפלגות הגדולות יעשו את הצעד ויעזרו למיליוני ישראלים שמשתמשים בקנאביס וחוששים מאיימת התיקים במשטרה. "הם רק צריכים לרצות, אין שום מניעה, ומשרד המשפטים אמר שהוא ידאג להעביר את זה הלאה". 

עריכה: עדן בן ארי 

17/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רגע לפני שהעשן מתפזר
רגע לפני שהעשן מתפזר  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Images
Paris