ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

לינוי אשרם מספר 1

דני דבורין הכתיר את אשרם כספורטאית השנה של ישראל, זאת לאחר שזכתה בחודש שעבר באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית


בדיוק היום, לפני חודש, ב־29 בנובמבר, זכתה המתעמלת הישראלית לינוי אשרם במדליית הזהב בתחרות הקרב רב באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית שהייתה בקייב. לינוי קיבלה ציון משוקלל של 100.9 נקודות, והבטיחה לעצמה את המקום הראשון בזכות דרגת ביצוע גבוהה. בכך הייתה לישראלית הראשונה שמנצחת בקרב רב באליפות היבשת, ומבחינתי היא הבחירה האידיאלית והמתבקשת לתואר ספורטאי השנה של 2020.

לינוי היא מתעמלת אמנותית כבר מגיל 7, ולדעת רבים היה לה גם סיכוי טוב לעלות השנה על הפודיום האולימפי, במשחקי טוקיו שנדחו לשנה הבאה בגלל מגפת הקורונה. היא נותרה דרוכה לכך, מכוונת במטרה להגיע לטוקיו 2021 בשיא יכולתה. 

ראוי כאן להדגיש, ששתי מתעמלות עבר של ישראל זכו להצלחה בלתי מבוטלת באירוע הספורט הגדול ביותר של העולם: אירה ריסנזון, שדורגה במקום התשיעי במשחקי בייג'ין 2008, ונטע ריבקין שסיימה במקום השביעי בלונדון 2012.

המתעמלת האומנותית לינוי אשרם

בחירתו של דני //צילום: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images

בחירתי בלינוי אשרם לספורטאי השנה הייתה קלה. רק אוסיף ואומר שתחרות ההתעמלות האומנותית מרתקת אליה קהל רב במשחקים האולימפיים. האולם מלא עד אפס מקום, וישראל ללא ספק מצויה על המפה. השנה גם נבחרת הנשים בהתעמלות אומנותית זכתה בזהב בקרב רב באליפות אירופה, ואף הוסיפה מדליית כסף בתרגיל הכדורים.

הישגי המתעמלות שלנו הן תוצאה של רצינות, שקדנות מקסימלית ומקצועיות. הן דוגמא מעולה לחיקוי לכל ספורטאי המבקש להגיע הכי רחוק שאפשר.

עריכה: מיכל קדוש 

29/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הטור של דני
הטור של דני  |  צילום: 103fm
Paris