ניסים משעל וטל שלו

יקי דיין: "טראמפ יוצר נזק של שנים"

המומחה לארה"ב וקונסול ישראל לשעבר בארה"ב על המשמעות של האלימות בגבעת הקפיטול על ידי תומכי טראמפ


מהומות אלימות התרחשו אמש (ד') בגבעת הקפיטול בארצות הברית, כאשר הדיון בנושא אישור ניצחונו של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן בבחירות הופסק עם פריצתם של תומכי הנשיא היוצא דונלד טראמפ למתחם הקונגרס, שהתעמתו עם כוחות המשטרה במקום.

משטרת הקפיטול לא הייתה ערוכה לאירוע 

יקי דיין, מומחה לארצות הברית וקונסול ישראל לשעבר בלוס אנג'לס שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והביע את דעתו על המאורע: "אנו רואים למה היא יכולה להוביל הסתה כזאת פרועה. משטרת הקפיטול לא הייתה ערוכה, כל מה שקורה בארה"ב עכשיו הוא חסר תקדים. זהו אחד הימים השחורים שארה"ב ידעה מבחינת הדמוקרטיה, רואים רפובליקנים שוברים שורות מטראמפ, מתנערים, הנזק של טראמפ לדמוקרטיה הוא נזק שיכול להיות של שנים, והפילוג והשיסוי לא יאפשרו לרפובליקנים להוביל מבחינה פוליטית. רואים התפטרות אצל חלק מהעובדים והעוזרים הבכירים של טראמפ". 

עוד הוסיף, כי: "בסופו של דבר טראמפ נבהל ממה שהוא יכול לעשות, זה יכול להוביל להתפרעויות במדינות נוספות אך הן יהיו ערוכות יותר לאירוע מסוג זה. גם הרפובליקנים נבהלו ממה שראו כי זה מפחיד לראות כך את המדינה מספר אחת בעולם. לוושינגטון יש השלכות עצומות על ישראל ועל העולם, לכן צריכים להסתכל על מה יקרה במדינות אחרות בעולם שייראו לאן הסתה ופייק ניוז יכולים להוביל. זה בהחלט יום קשה לארה"ב".

עריכה: מיכל קדוש 

07/01/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל וטל שלו
ניסים משעל וטל שלו  |  צילומים: 103fm ובאדיבות המצולמת
Paris