ינון מגל ובן כספית

"אין לנו שום כוונה לפרוץ לבלפור"

ארנון ראובני, מפגין שנעצר בתקרית במעון רה"מ, הכחיש שהיה ניסיון פריצה: "זו הייתה הפגנה חוקית, לגיטימית במקום שמותר להפגין על פי הכללים"


אירוע חריג אירע בשבוע שעבר במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים; על פי הדיווחים, הוכנסו ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו ואנשים נוספים ששהו עמם למתחם מאובטח בשטחי המעון, ושהו שם תחת השגחת השב"כ לאחר שמפגינים פרצו מחסום משטרה סמוך למקום. 

ארנון ראובני, הנמנה עם המפגינים שנעצרו בתקרית, שוחח עם ינון מגל ואבי בניהו ב־103fm והגיב לדברים: "אין לנו שום כוונה לפרוץ לבלפור, אנחנו מבינים את החוקים ופועלים לפיהם. זו הייתה הפגנה חוקית ולגיטימית במקום שמותר להפגין על פי הכללים. ממתי ריצה זה ניסיון פריצה? אנו אנשים מיושבים, אינטליגנטיים, מבינים ופועלים על פי החוקים ואף אחד לא רוצה להסתבך עם החברה מהיחידה לאבטחת אישים". 

לא היה שום עימות פיזי

עוד הוסיף, כי: "לא פרצנו שום מחסום, היו שם שני שוטרים שעברתי בהליכה קלה, לא היה שום עימות פיזי. בית המשפט פסק שפעלנו כחוק ושחרר את כולנו הביתה אחרי שעצרו אותנו שלא כחוק. בכיר במשטרה אמרה שלא נשקפה שום סכנת פריצה והוא לא מסכים עם ההחלטה של השב"כ להוריד את משפחת נתניהו לאזור מאובטח". 

עריכה: מיכל קדוש 

10/01/2021

ישראל במלחמה - 103fm


מתוך ההפגנה מול מעון ראש הממשלה
מתוך ההפגנה מול מעון ראש הממשלה  |  צילום ארכיון: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris