103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"אם אצטרך להונות את בוחריי - אוותר על הפוליטיקה"

האם יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון צועד לקראת איחוד? • מגל: "תפרוש אם לא תעבור את אחוז החסימה?" • יעלון: "לא אבזבז ולו קול אחד של הבוחרים"


מסקר 'פאנל פוליטיקס' שפורסם הבוקר (ג') בתוכניתם של גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm, עלה כי מפלגת תל"ם בראשותו של משה (בוגי) יעלון נותרה מתחת לאחוז החסימה עם 0.3 אחוזים מהקולות בלבד. יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm והגיב על תוצאות הסקר.

"אני עושה כל מאמץ ואעשה כל מאמץ כדי שתהיה פה אלטרנטיבה שלטונית, כמו שהייתה כחול לבן ולצערי קרסה", הסביר יעלון, והוסיף: "אני מקווה שזה יקרה עד 4 בפברואר".

יעלון גם הבהיר: "אני לא אבזבז אפילו קול אחד".

בהמשך תקף יו"ר תל"ם את מפלגת תקווה חדשה ואת מפלגה ימינה, כשאמר: "מי יוביל את השינוי? סער ואלקין שעד לאחרונה ישבו שם והיו שותפים גם לניהול הכושל, ולא היה להם מה להגיד?".

האוזר והנדל.
"נכון, גם, שבאו מלכתחילה מתוך הבנה שהתיקון למדינת ישראל עובר דרך החלפתו של נתניהו, ובסוף החליטו להיכנס עם תפקיד שר ויו"ר ועדה. בנט ושקד, שעד היום לא אומרים שהם לא ייכנסו תחתיו, ולא אמרו מילה על השחיתות, אז אלה יביאו את השינוי? לכן, אני קורא למצביעים, תסמכו על מי שבאמת מחויב לשינוי וזה לא סער ולא בנט".

גונן בן יצחק שרץ איתך, עם כתב אישום, זה לגיטימי לרוץ לכנסת עם כתב אישום? בן יצחק נשכב מתחת לגלגלים (של המכת"זית) והפריע לפעילות משטרתית.
"הייתי נותן לו על זה צל"ש, ואני מקווה שכתב האישום הזה ייגמר בלא כלום. הוא לא לקח שוחד, הוא לא הפר הפרת אמונים".

אז אתה אומר, אפשר כתב אישום, השאלה על מה.
"בוודאי השאלה על מה. אצל נתניהו זה אוסף של פרשות שבהן הוא כבר לאולמרט בזמנו, והוא צדק, 'ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, לא יכול לקבל החלטות ברמה הלאומית'".

עוד אמר יעלון: "מה שחשוב כרגע זה האם תהיה פה הנהגה מושחתת או ישרה, האם תהיה פה דמוקרטיה או דיקטטורה, והאם ההנהגה תדבר אמת או שקר. אלה שהבאתי אליי, אלה קודם כל אנשי ביצוע כדי לתת מענה לאתגר שאנחנו עומדים בו, יש לי איש בריאות שזיהיתי אותו תוך כדי הדיונים כאחד שלא איבד את עמוד השדרה פרופ' חגי לוין".

אבל ההערכות שלו היו לא נכונות, הוא אמר שלא יגיעו חיסונים.
"מספיק. ראש הממשלה מסתיר את עיתוי הגעת החיסונים משר הבריאות שלו ומנכ"ל משרד הבריאות. הם כולם לא יודעים שזה יגיע בינואר, הוא שומר את זה כקלף מסיבות פוליטיות. איך בדיוני קבינט הקורונה לא יודעים על זה? לכן, הכול פה משועבד לשיקוליו הפוליטים, ההישרדותיים של נתניהו, ואנחנו משלמים על זה במחיר של 50-40 נפטרים ביום".

אולי אתה תמים מדי לפוליטיקה? כל פעם מחדש בוגדים בך. בעצם האוזר והנדל עצרו את החלפת נתניהו בממשלה שנתמכת מבחוץ על ידי חלק מהמשותפת. אתה מתעקש לדבוק באיזושהי אמת, אבל כל האחרים לא.
"אם אני אצטרך להונות ולרמות את הציבור שמצביע לי בשביל להישאר בפוליטיקה, אני אוותר על הפוליטיקה. אבל שוב, למען האמת ההיסטורית, אם בני גנץ היה מתעקש להרכיב ממשלה, הוא היה מרכיב את הממשלה, גם עם האוזר והנדל".

מהליכוד נמסר בתגובה: בזמן שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים ומוציא את ישראל מהקורונה, בוגי עסוק בלקפוץ בין מפלגות. מורשת יעלון היא עוד הוכחה שלא כל רמטכ"ל צריך לקפוץ לפוליטיקה. 

19/01/2021
הישארו מעודכנים

משה (בוגי) יעלון
משה (בוגי) יעלון  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש 90