103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"גנץ חלק מהממשלה הכושלת ביותר"

ח"כ אורנה ברביבאי (יש עתיד) על מעמדו של יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ: "הוא לא פספס אף טעות פוליטית" • ומה דעתה על האסטרטגיה של נפתלי בנט?


על פי סקר 'פאנלס פוליטיקס' שנערך עבור תוכניתם של ניסים משעל וגיא פלג ב-103fm עולה כי המפלגה השנייה בגודלה היא מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד. עד לא מזמן הייתה זו מפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער, אך לאחרונה נצפתה מגמת התחזקות של יש עתיד, שמייצבת אותה בסקרים האחרונים במקום השני. האם לפיד מהווה סכנה לשלטון נתניהו? האלופה (מיל') וחברת הכנסת אורנה ברביבאי (יש עתיד) שמככבת במקום השני ברשימה, שוחחה עם השניים וענתה על השאלה: האם לפיד יסכים לרוטציה עם גדעון סער בראשות הממשלה, אם וכאשר ירכיב את הממשלה הבאה?

ח"כ אורנה ברביבאי הביעה את דעתה על המצב הפוליטי, ועל מערכת הבחירות הרביעית שנמצאת בשיאה. היא הסבירה מדוע לדעתה הציבור מאס בפוליטיקה: "העיניים פקוחות. לא רוצים עוד מהציניות הזאת, ולא רוצים שהפוליטיקה תנצח את המציאות וקיום החיים הכול כך קשה של כל כך הרבה אנשים. אני חושבת שהציבור מבין שעושים עליו סיבוב. אני רואה את האנשים העייפים, המותשים מזה שהפוליטיקה משחקת בחיים שלהם כמו בשטח הפקר. להבנתי, המציאות הפוליטית תהיה כזו – יש עתיד תהיה אלטרנטיבה ברורה וחד משמעית. אני מקווה שכולם יתייצבו מאחורי לפיד וגם שזה יבוא לידי ביטוי בהצבעה הזאת".

לטענתה, תחת ידה של הממשלה הנוכחית בראשות בנימין נתניהו ובני גנץ, החיים של אזרחי המדינה הפכו להפקרות ומתנהלים בידי פוליטיקאים, שמובילים אותנו ומשחקים בחיינו. לדבריה, "לפיד מוביל סדר יום שאומר שאפשר לעשות אחרת". היא אף ציינה כי: "יש עתיד עם 17 מנדטים, למרות כל התחרות וכל התזוזות ומפלגות ה'בכאילו' שקמו ולא מגיעים אפילו למועד הרשימה, מוכיחה יציבות כמפלגה הגדולה באופוזיציה".

כמו כן, התייחסה למצבו של גנץ בסקרים, שמסתמן כי לא יצליח לעבור את אחוז החסימה, ולאפשרות שיחבור בשנית ליש עתיד: "אנחנו פועלים מתוך אחריות ורצון לשקף את הערכים שהתחייבנו לציבור. גנץ לא פספס אף טעות פוליטית, כחול לבן הם חלק מהממשלה הכי כושלת בתולדות המדינה אז אין לנו עניין. הם עשו את הפיצול מתוך סתירה מוחלטת לכל התחייבות לנו, לשותפים, ולציבור, ואפשרו לביבי להיות ראש ממשלה שממשיך להפקיר את אזרחי המדינה בקורונה כל כך קשה. אין טעות אחת שהממשלה הזאת לא עשתה, ולכן אין לנו עניין להיות חלק מזה. להפך, אנחנו רוצים להיות אלטרנטיבה. אנחנו מדברים על הצורך לייצר סדר יום אחר ושפוי".

בהמשך, העריכה כי ימינה בראשות נפתלי בנט תחבור לממשלת נתניהו לאחר הבחירות: "לא רק שהם ילכו לנתניהו' הם ירוצו אליו בהזדמנות הראשונה. אני רואה איך סמוטריץ' היה עד לפני דקה חלק מימינה, ובפיזוז חובר ההומופוב הגזען לתומך הטרור, וביחד הם רוצים לייצר אלטרנטיבה. אני שואלת את הציבור - זה מה שאתם רוצים בנסיבות הכול כך קשות שישראל מצויה מבחינה בריאותית, כלכלית?" היא התרעמה על דחיית ישיבת הממשלה שאמורה לדון באסטרטגיית היציאה מן הסגר: "לא הספיקו 5-6 שבועות של הסגר כדי להיערך ליום שישי הזה? החיים שלנו נעשו הפקרות בידי הפוליטיקאים שמובילים אותנו".

   

עריכה: עופרי גליכמן

04/02/2021
הישארו מעודכנים

אורנה ברביבאי
אורנה ברביבאי  |  צילום: יח"צ