קרנבל פורים ב־103fm

"31 מסיבות סוכלו מבעוד מועד"

סנ"צ גיא לוי על הסגר הלילי שיחל הערב (ה') ויימשך בסוף השבוע, ועל מחסומי המשטרה שיהיו פזורים ברחבי הארץ: "הלילה נפרוס 200 מחסומים"


חג פורים השנה ייחגג השנה בצורה שונה מאוד, וזאת במטרה למנוע התפשטות רחבה של נגיף קורונה בהתקהלויות ובמסיבות פורים שהיינו רגילים לחגוג מדי שנה. הערב (ה') יוטל עוצר לילי ברחבי הארץ, שיימשך מדי לילה בסוף השבוע הקרוב. סגן ניצב גיא לוי, ראש מדור תעבורה באגף התנועה, שוחח עם אלון גל וג'ודי שלום ניר מוזס ב-103fm וסיפר על היערכות כוחות המשטרה על מנת לאכוף את ההגבלות.

"החל מהשעה 20:30 בערב יוצבו כ-24 מחסומים בפריסה כלל-ארצית בדרכים הבין עירונית, יחד עם עוד כ-200 מחסומים שיהיו פרוסים בכניסות וביציאות מהערים", סיפר סנ"צ לוי כיצד נערכת המשטרה לאכיפת העוצר הלילי. "יותר מ-2000 שוטרים יוצבו הלילה בדרכים וברחובות, מכל היחידות. אני מבקש את שיתוף הפעולה של הציבור, בלעדיו לא נוכל להצליח. לא לשכוח שמשתוללת מגפה בחוץ".

"המטרה של הסגר הלילי היא, בראש ובראשונה, למנוע את מסיבות הפורים. אתמול (ד') ראינו מסיבות באזור תל אביב, והיום אנחנו מדווחים על כ-31 מסיבות שסוכלו מבעוד מועד. כ-33 מארגני מסיבות הובאו לחקירה", הדגיש סנ"צ לוי. "העונש למי שמתרחק יותר מקילומטר מביתו ולא על-פי התקנות, הוא כ-500 שקלים. בנוסף, מארגני מסיבות ומי שיפתח את בית העסק שלו בעוצר הלילי, יקבלו קנס של בין 5,000 ל-10,000 שקלים".

בהמשך, התייחס סנ"צ לוי לטענות בנוגע לאכיפה בררנית של משטרת ישראל בין כלל תושבי המדינה לבין המגזר החרדי: "אנחנו עושים הכל במסגרת האפשרויות של משטרת ישראל", הוא אמר והוסיף כי "80 אחוז מהדו"חות שנרשמו בשבוע האחרון, נרשמו בערים האדומות במדינת ישראל. אנחנו הולכים למקומות שאנחנו יודעים שהם מועדים לפורענות. אי אפשר להגיד שהאכיפה במדינת ישראל היא לא שוויונית".

עריכה: ג'וני דוב

25/02/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחסומי המשטרה לאכיפת הסגר
מחסומי המשטרה לאכיפת הסגר  |  צילום: דוברות משטרת ישראל
Paris