בן כספית ואריה אלדד

"אם זה יהיה בידי נתניהו, הוא לא יהסס לפטר אותי"

רה"מ החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ, בתגובה ראשונה להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג • הוסיף: "אם לא נהיה בכנסת, שום דבר לא יעצור את נתניהו"


בעוד שלושה שבועות, יצעדו אזרחי מדינת ישראל אל קלפיות הבוחר, הפעם במתכונת הקורונה, ויכריעו כיצד תיראה הממשלה הבאה בפעם הרביעית ברציפות במהלך השנתיים האחרונות. בסקר 'חדשות 12' שנערך אמש (ג'), זכתה כחול לבן, המתנדנדת כבר זמן רב על סף אחוז החסימה, לחמישה מנדטים. 

ראש הממשלה החליפי, שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והביע את דעתו על תוצאות הסקרים: "הסקרים מאוד אקראיים, ואפקטיביות של מהלך כזה נמוכה. בכל הסקרים שלנו כחול לבן בדרך למנדט השישי, אנו מרגישים יציבים ומחויבים להמשיך את המאמץ שלנו. אנו יודעים מה יקרה אם לא נהיה בכנסת הבאה, שום דבר לא יעצור את נתניהו. אם זה יהיה בידיו, הוא לא יהסס לפטר אותי". 

החלטת בית הדין בהאג - אירוע תפור פוליטית

על החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג, כי יפתח בחקירת פשעי מלחמה שבוצעו בשטחי עזה, יהודה, שומרון ומזרח ירושלים, אמר: "לא יעזור בית דין, גם לא בהאג. זה פרדוקס משפטי פוליטי ממדרגה ראשונה. מדינת ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון. אנחנו שומרים על מדינת ישראל ועל ביטחונה, לא כמו אויבנו שרומסים זכויות אדם. דווקא בסיטואציה הזו בית המשפט פועל לחקור אותנו, לא שמעתי פרדוקס שכזה לעולם. נמשיך להגן על אזרחי ישראל בצורה מוסרית וחוקית ככל שיידרש. זה אירוע תפור פוליטית". 

על פסיקת בג"ץ באשר להכרה במתגיירים בגיור רפורמי וקונסרבטיבי כיהודים לכל דבר ועניין, הדגיש גנץ: "המצב בו במשך שנים מסרבים להכיר בגיור ברוח בית הילל ומונעים כל אפשרות לפשרה, היא החלטה מקוממת. לבכירי הליכוד ולחברי מפלגות נוספות שממהרים לתקוף את בית המשפט, אני אומר לא לעשות זאת. הנושא הזה הוזנח. לנתניהו הייתה דרך לטפל בכך הרבה מאוד שנים והוא לא עשה זאת". 

האם פתיחת השמיים וחלק נרחב מהמשק, עשויה להשיב אותנו לסגר נוסף וכואב? ראש הממשלה החליפי בני גנץ השיב: "למגפת הקורונה יש גם השלכות כלכליות וחברתיות. לאור היקף ההתחסנות הרחב, אנו רואים שיש ירידה בתחלואה הקשה, וכך גם בתמותה. לכן, ראינו לנכון שאפשר בסופו של דבר להתקדם גם לאפיקים אחרים". 

עריכה: מיכל קדוש

03/03/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris