אודי סגל וענת דוידוב

"ערים לאפשרות שנצטרך לרענן את החיסונים"

השר אמיר אוחנה על החזרה לשגרה • במישור הפוליטי: "מקווה שתהיה אפשרות להקים ממשלת 61 מנדטים גם ללא בנט" • לא שלל אפשרות שלפיד יצטרף לקואליציה


שעות בודדות לפני כניסתן לתוקף, הממשלה אישרה אמש (ש') את ההקלות הנוספות על המשק, ובכך חוזרת מדינת ישראל לשגרה כמעט מלאה. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה (הליכוד) שוחח הבוקר עם ענת דוידוב וגולן יוכפז וביקש להתייחס ללוח הזמנים והדגיש שראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ להתמודד עם החלטות מאוד קשות בשנת הקורונה שלא הוסיפו לו פופולריות בקרב ציבור המצביעים. וגם: מה דעתו על ישיבה עם נפתלי בנט בממשלה?

בפתח הריאיון נשאל השר אוחנה האם לדעתו נגיף הקורונה שפשט על העולם לפני יותר משנה נמצא כעת מאחורינו. הוא הסביר שלא כך הדבר, וטען: "כל הפתיחות שאתם רואים עכשיו הן ביטוי לכך שבשבוע שעבר חצינו את 90 אחוז מבני ה־50 ומעלה שהתחסנו. אנחנו מציעים ויכולים לאפשר לאנשים להתחסן, ואנחנו לא יכולים להגיד לאנשים להתחסן ושהכל יישאר את אותו הדבר. מה גם שכל ההחלטות שלנו התקבלו על סמך ההמלצות של הדרג הרפואי. אני נמצא בדיוני ישיבת הממשלה. בכל דיון יש סיג ושיח - אנחנו דנים שעות ארוכות ושומעים את כל הדעות ומקבלים החלטות. עוד לא הייתה פעם שהחלטנו החלטה שהדרג הרפואי לא קיבל. הכל נעשה בהתאם להמלצות של גורמים במשרד הבריאות".

השר הסביר שבמידה ותהיה עלייה חדה מדי במספר הנדבקים והחולים בנגיף הם ייקחו כמה צעדים אחורה, הכל כמובן בהתאם להמלצות של אנשי המקצוע. "אנחנו עושים את הכל לא בלי חששות וערים לכך שייתכן ונצטרך לרענן את החיסונים אחת לא". האם יהיה להם את האומץ הפוליטי להחליט החלטות קשות גם שבוע לפני הבחירות? השר הסביר שכן, ואמר שההחלטות על הסגרים, למשל, לא הוסיפו לנתניהו פופולריות, ולהפך, הסבו לו נזק, "אבל זה היה הדבר הנכון לעשות".

עוד הוסיף: "אני חייב להגיד לך שאני בודק את האכיפה של מדינת ישראל מול שאר מדינת העולם. משטרת ישראל נמצאת בשורה הראשונה על פי מספר דוחות אכיפת הקורונה שנרשמו. בחודש ינואר - 79% נרשמו ביישובים אדומים וכתומים. 15% ביישובים צהובים, וכ־5% ביישובים ירוקים".

בהמשך הסביר שאין לו שום בעיה לפתוח את הפרוטוקולים מישיבות הקורונה, וטען כי הוא מאמין שיהיו יותר מקומות לטוס עליהם עם התו הירוק בקרוב. כשנשאל האם הם משוכנעים שהליכוד יביא 40 מנדטים אמר שאין להם יומרה לנבא ולהיות בטוחים.

לסיום נשאל אם הם היו מעדיפים לראות ממשלה ללא בנט, ואמר: "ככל שמפלגת הליכוד תהיה גדולה יותר היא תהיה תלויה פחות במפלגות אחרות. הייתי שמח להקים ממשלת 61 גם בלי בנט. זו לא אפשרות מופרכת... מבחינה אידאולוגית בנט יכול להיות שותף לממשלה, כל עוד הוא לא מצטרף למחנה החרמות. הוא קיבל הצעה מאוד נדיבה גם בפעם האחרונה".

עריכה: עדן בן ארי

07/03/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אמיר אוחנה
אמיר אוחנה  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris