103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"א.ק היא הרוצחת של תאיר ראדה ז"ל"

עו"ד ירום הלוי, סנגורו של רומן זדורוב קבע - אולה קרבצ'נקו הידועה כ'א.ק', אשמה ברצח ראדה: "חוקרי זדורוב מושחתים. השופטים טעו"


14 שנים לאחר הרצח המזעזע של תאיר ראדה ז"ל שהרעיד את המדינה, חושפת לראשונה בריאיון ל'ידיעות אחרונות' אולה קרבצ'נקו, הידועה בשם 'א.ק', את חלקה בפרשה, ומספרת כיצד השתנו חייה לאחר שעלו חשדות כי היא האשמה ברצח. עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של רומן זדורוב שהואשם ברצח ראדה ז"ל, שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והביע את דעתו על הדברים.

סנגורו של רומן זדורוב התייחס לריאיון של אולה קרבצ'נקו, בו טענה בכל תוקף כי היא לא הרוצחת של ראדה, והביע את דעתו: "אולה קרבצ'נקו היא הרוצחת של תאיר ב־100 אחוזים. מספר אנשים מעידים שהיא התוודתה בפניהם על הרצח, 3 אנשים שונים, בזמנים שונים, במקומות שונים, שחלקם לא הכירו אחד את השני".

עוד ציין כי: "היא כתבה בתצהיר בליווי עו"ד שמאשר את התצהיר, 'אני אמרתי לא.ב, אחת מהחברות לשעבר, שאני הייתי מעורבת ברצח תאיר אבל היא לחצה עליי'. לא אכנס לפרטים שמדובר בשיחה טלפונית, איזה לחץ ואיזה שטויות. א.ח, בן הזוג, חושף פרטים מוכמנים מאוד משמעותיים, לדוגמה, כבר ב-2012 הוא אומר 'היא סיפרה לי שהיא רצחה בין היתר עם המכנסיים שלי, והראתה לי את התיק עם כלי הרצח מגואלים בדם'".

6 שנים לאחר עדותו של א.ח. אכן נמצאה שערה על גופה של ראדה, שהכילה "DNA שמתאים לא.ח. כלומר, הוא יודע לנבא ב-2012 שהשערה שלו תימצא בחלוף 6 שנים על הבטן של תאיר. הצירוף הזה הוא צירוף קטלני לא.ק", הסביר  הלוי.

עוד הוסיף, כי: "יש ראיות מדעיות לכך שרומן לא רצח את תאיר. א.ק היא הרוצחת, היא נקייה משיפוט". הוא ביקר בחריפות את ניהול החקירה, וטען: "הצוות שחקר את רומן זדורוב הוא רמאי ומושחת, יש לי ראיות. הם רואים שהוא חף מפשע, שהוא לא יודע על מה הוא מדבר. יש לי את זה בווידאו", אך הדגיש: "בין החוקרים יש הרבה מאוד ישרים, שעושים את עבודתם נאמנה, ויש שמועלים בתפקידם".

"לצוות המטפל יש עשרות ראיות שא.ק. הרוצחת"

עו"ד הלוי לא היסס למתוח ביקורת גם על עבודת הפרקליטים, שהייתה לדבריו, "לא ישרה, מועלת באינטרס הציבור האינטרס. מה שמוליך את הצוות בפרקליטות שמטפל ברומן הוא האינטרס האישי שלהם לא להודות בכישלונם, זה לא אינטרס הציבור. יש עשרות ראיות מדעיות שרומן חף מפשע – שחררו אותו". לדבריו, "לצוות המטפל יש עשרות ראיות שא.ק. הרוצחת ולא חוקרים אותה, הם מנחים את המשטרה להגיד לא"ק, ויש לי הקלטה מ-2019, בה השוטרים אומרים 'את יכולה לעשות מה שאת רוצה להגיד מה שאת רוצה אנחנו לא בודקים אם עשית או לא עשית'. ככה אומרים לחשוד ברצח? היום הזה זה היום של א"ק שהיא חוגגת בעזרת הצוות המטפל בפרקליטות".

באשר לשופטים במשפטו של זדורוב, אמר סנגורו: "בעניין של רומן השופטים טעו". עו"ד הלוי טען לאורך כל הריאיון כי זדורוב חף מפשע, וכי הוא למעשה מרצה מאסר עולם על לא עוול בכפו: "בושה וחרפה לפרקליטות ולמשטרה, הפרקליטות מחזיקה אותו בשבי".

ניסים משעל תהה מדוע לדעתו חשפה עצמה קרבצ'נקו מול המצלמות, אם היא אכן הרוצחת של ראדה. על כך הוא השיב: "היא רוצה להיות בדיוק כמו שורת הגיבורות, נפגעות המין והאלימות שבשנתיים האחרונות חושפות עצמן לזרקורי התקשורת בגבורה, ובראשן שירה איסקוב. הן זוכות, בצדק, לאהדה אינסופית. ב-60 שנותיי כאדם חי בכדור הארץ, היא מספר 1 במניפולציות, אלופת המניפולציות. כשהיא עם כדורים שמייצבים אותה, היא נראית כמוני וכמוך, תראה אותה שבועיים בלי כדורים, היא תצא לרצוח. בלי כדורים היא רוצחת סדרתית, פצצה מתקתקת בלי כדורים. עם כדורים? היא קוצ'י מוצ'י".

תגובת עורך הדין דניאל חקלאי שמייצג את א.ק.: "צר לנו שעורך הדין ירום הלוי חוזר על עלילת השווא הבדיונית מטעמו של בן זוג לשעבר שהודה שהתעלל מינית ופיסית באולה. אנו מכבדים את זכותו של רומן זדורוב לבקש משפט חוזר וסבורים שיש לבחון לעומק את טענותיו נגד המשטרה. אך טענת סנגורו כי אולה ביצעה את הרצח הנורא היא טענה מופרכת. יש לדחות אותה מכל וכל. ויש להצטער עליה".

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל ניהלה את החקירה המורכבת של רצח תאיר ראדה ז״ל, במקצועיות וביסודיות, בהתאם לנהלים ולממצאים שנאספו ובליווי הפרקליטות שהגישה בסיומה כתב אישום. תיק החקירה נדון והוכרע בבית המשפט במספר ערכאות, תוך שטענות ההגנה נטחנו ״עד דק״ ונדחו. לצערנו, במהלך השנים שחלפו מאז מושמעות טענות ממוחזרות חדשות לבקרים, בניסיון פסול להשפיע על דעת הקהל בנושא זה, זאת על אף שכלל הטענות נבחנו ונדונו בין כותלי בית המשפט ולאחר שנבחנו לעומקן נדחו כאמור".

מדוברות פרקליטות צפון נמסר: "בוחרים שלא להגיב לדבריו של עו"ד ירום הלוי".

              

עריכה: עופרי גליכמן 

12/03/2021
הישארו מעודכנים

רומן זדורוב
רומן זדורוב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90