103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

"נתניהו יפסיד בבחירות"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף בחריפות את רה"מ • והוסיף: "אל תאמינו לפוליטיקאים לפני בחירות - גם לא לי. תאמינו לעשייה שלהם"


דבריו החריפים של יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן בתוכנית 'אופירה וברקוביץ'' ששודרה בסוף השבוע (ו') הצליחו לעורר סערה בזירה הציבורית, בין היתר בגלל שאמר: "הייתי לוקח את החרדים עם ביבי על מריצה למזבלה". ליברמן שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm, והתייחס לימים שנותרו עד ליום הבחירות. 

בעוד שבוע ייפתחו הקלפיות, וחבר הכנסת אביגדור ליברמן הביע את דעתו על הממשלה שתקום: "לכולנו ברור שתקום ממשלה, אין את הלוקסוס ללכת לסיבוב חמישי. אני מאחל שהציבור החילוני יצביע באותו שיעור כמו החרדי אז אין בכלל התבלטות יש ממשלה יציבה עם הפרש עצום, הלוואי שנגיע לזה".

איתמר בן גביר אמר אתמול (ב') כי אם מנסור עבאס ישנה את תפיסתו, אפשר לשקול תמיכה שלו בממשלה מבחוץ. ליברמן הגיב לדברים: "הוא סך הכול שליח של נתניהו וברור שנתניהו מכשיר את הקרקע להקמת הממשלה הפונדמנטליסטית, מצד אחד התנועה האסלאמית מנסור עבאס, מצד שני סמוטריץ' ובן גביר. הם רוצים חוק צרפתי, פסקת התגברות, להקים פה מדינת הלכה פונדמנטליסטית, להפוך את ישראל לאיראן".

לדבריו, "ברור שנתניהו, כדי להיחלץ ולהציל עצמו מהמשפט, להינצל פוליטית, מוכן גם לקחת את חאלד משעל ולעשות אותו שר בממשלתו, גם את יחיא סינוואר".

יו"ר ישראל ביתנו שלל בכל תוקף אפשרות שיהיה חלק מקואליציה המבוססת על תמיכת רע"מ: "מנסור עבאס הוא חלק מתנועת חמאס, מהאחים המוסלמים, לכן הוא לא פרטנר. המטרה לא מקדשת את האמצעים. המטרה בבחירות האלה היא ברורה, לשלוח את נתניהו הביתה ולהקים ממשלה בלי ש"ס ויהדות התורה". עוד הוסיף: "נתניהו נמצא בלחץ - הוא יודיע שהוא מפסיד את הבחירות. אל תאמינו לפוליטיקאים לפני בחירות - גם לא לי. תאמינו לעשייה שלהם".

ממשלה בר' נתניהו או ממשלת לא נתניהו בתמיכת חרדים או עבאס?
"אין דילמה".

בחירות חמישיות?
"אני חושב שאנחנו נקים ממשלה ציונית ליברלית על בסיס כל המפלגות הציוניות והליברליות".

אין ממשלה.
"יש ממשלה, חבר'ה אל תהיו כל כך פסימיים".

"אי אפשר כל הזמן לשתוק"

גולן יוכפז וענת דוידוב השמיעו קטן מריאיון שהעניק אתמול ח"כ בצלאל סמוטריץ', בו תהה כיצד ליברמן הרוויח את הונו. על כך אמר חבר הכנסת: "מה הוא מכיר את חשבון הבנק שלי? אני יכול לפתוח את החשבונות שיסתכלו כמה יש לי בחשבון, אני לא גר בקיסריה אלא ביישוב צנוע במדבר יהודה. הצעתי הצעת חוק, שכולל ימינה הצביעו נגדה, שהצהרת הון של כל ראשי המפלגות והשרים יהיו פתוחים לעיניי הציבור, למה הם הצביעו נגד?"

לסיום, ניסו השניים להבין האם יו"ר ישראל ביתנו חוזר מאמירתו כי צריך לקחת את החרדים עם ביבי על מריצה למזבלה. הוא הסביר: "אני מזועזע מהצביעות של התקשורת והפוליטיקאים, חודש השתלחויות, משווים יהודים לכלבים, סרטון של המאכערים שיהדות התורה מתגאים איך הם מסדרים לאנשים שלהם ללא בדיקות להיכנס לישראל, פינדרוס אומר שחיילת היא שיקסע, אני לא שומע מילה אחת גינוי. צריך פעם אחת להגיב, אי אפשר כל הזמן לשתוק".

אתה לא חוזר בך מההתבטאות על המריצה?
"היום בתקשורת החרדית - ליברמן והמצביעים שלו כולם שיכורים, גויים, קומוניסטיים, הולכים לכניסות, עמלק, צריך להילחם בהם כמו שנלחמו בעמלק. הבוקר הקשבתי לכל התקשורת, לא ראיתי עיתונאי אחד שמגנה את זה".

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה לדבריו של ליברמן: "הצביעות של ליברמן חוצה כל גבול אפשרי. כאשר הגשנו בקשה לפסול את תומך הטרור מנסור עבאס מהתמודדות בבחירות - היו אלה נציגיו של ליברמן שברחו ונמנעו מלתמוך בבקשה. טוב שליברמן הדגיש במהלך הראיון שלא צריך להאמין למה שהוא אומר לפני הבחירות".

       

עריכה: עופרי גליכמן

16/03/2021
הישארו מעודכנים

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90