אראל סג"ל

"הפלסטינים בונים את המדינה שלהם בשקט"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על התחקיר החושף שיתוף פעולה בין האיחוד האירופאי לרשות הפלסטינית, על מנת להשתלט על שטחי C ולקדם הקמת מדינה פלסטינית


על פי תחקיר שפרסם הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13'), בימים אלה מתקיים שיתוף פעולה סמוי בין האיחוד האירופאי והרשות הפלסטינית, זאת במטרה להשתלט על שטחי C ולקבוע עובדות בשטח לקראת הקמת מדינה פלסטינית. 

יחזקאלי שוחח עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים והביא פרטים נוספים על ממצאי התחקיר: "הפלסטינים מנסים כבר הרבה זמן להתפשט לאט-לאט לתוך שטחים בשטחי C ופשוט להתפרע עליהם, כי הם יודעים שישראל בעצם לא עושה כלום בעניין הזה. התוכנית הזאת של האיחוד האירופי, חשפה את עומק המעורבות בתקציבים ובעידוד. אני חושב שהפלסטינים לא היו עושים את זה ללא הכסף האירופאי. מדובר על מאות מיליוני יורו כדי שהפלסטינים יבנו את המדינה שלהם כאילו אין שטחי C, אין ישראל, אין ריבון בשטחים האלו".

הריבון הוא בעצם המנהל האזרחי שמנהל את יהודה ושומרון מטעם הצבא, הם לא יודעים את הדברים האלו?

"הם יודעים. הבאנו הקלטה של בכירה במנהל שאומרת 'אנחנו נותנים לפלסטינים לעשות מה שהם רוצים בשטח. זאת החלטה פוליטית כדי להרגיע את השטח'. יש אלף בניות בלתי חוקיות בשנה, כלומר שלושה בתים ביום, הרעיון הוא להתקרב לצירים של שטחי C ולקטוע את הרצף. בעצם, הפלסטינים בונים את המדינה שלהם בשקט".

יחזקאלי הסביר מה עומד מאחורי תמיכתם של אנשי האיחוד האירופאי, אך לא ניקה גם את הצד הישראלי מאשמה, לדבריו: "מדובר על שטחי C שבהם המנהל האזרחי אמור לנהל גם את הישראלים וגם את הפלסטינים - שם אתה רואה לא רק איפה ואיפה, אלא גם שלפלסטינים יש חוק אחר. לא אוכפים על הפלסטינים. במנהל עוצמים עיניים בהחלטה ישראלית ויום אחד אנחנו נתעורר פה למציאות. כמו שהתעוררו בנגב למציאות שהתרענו עליה לפני שנים רבות, אנחנו נראה את זה עוד כמה שנים בשטחי C ונראה כמה בעייתי יהיה לישראל להתחיל לזוז שם".

בהמשך ביקש יחזקאלי להתייחס לנושא מטריד נוסף, לדבריו, שעלה בתחקיר: "פלסטיני שבא היום למנהל האזרחי ורוצה נסח טאבו, אם הפקיד הפלסטיני שעובד במנהל קולט או חושד שזאת תהיה עסקה עם הישראלים – הוא מיד מזעיק את המודיעין המסכל הפלסטיני. הם נותנים מידע על מי שרוצה להעביר קרקע לישראלים".

עריכה: יעל טלמן

29/03/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילום מסך: חדשות 13
Paris