103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

"אחותי חזקה מאוד ולא משדרת מצוקה"

המאבק של חנן ממן למען אחותו שחלתה בסרטן: "כשהתחלנו את גיוס התרומות לא האמנו שנגיע ליעד. היום אני יודע שנצליח, כי ההירתמות היא יוצאת מן הכלל"


חנן ממן, שחקן הפועל חיפה, חשף השבוע ברשתות החברתיות כי אחותו אורית חלתה במחלת הסרטן, ופתח בקמפיין גיוס המונים לרכישת תרופה עבורה שנמצאת מחוץ לסל התרופות. ממן שוחח עם רון קופמן ויוני הללי ב-103fm, סיפר על ההצלחה הגדולה של מבצע גיוס הכספים, ובהמשך התייחס גם למצבה של הפועל חיפה בעונה הנוכחית ולתחושותיו בעקבות העובדה שלא הוזמן לשחק בנבחרת ישראל.

"אין לי ספק שנצליח לגייס את הסכום שאורית אחותי צריכה", אמר ממן בפתיחת דבריו והתייחס לסכום הכסף שגויס עד כה ועומד על יותר מ-800 אלף שקלים. "אני מקווה שהחשיפה הזאת תעורר את האנשים וייעשה איזשהו שינוי, כדי לסייע לאילו שאין להם את היכולת להרים גיוס המונים שכזה. עכשיו אנחנו עוזרים לאורית, ודרך זה נעזור גם לאנשים אחרים".

רבים נרתמו למבצע גיוס ההמונים למען אחותו של ממן, וביניהם גם שחקני כדורגל, אוהדים ובעלי קבוצות שונות מכל רחבי ליגת העל. "הופתעתי מכך", הודה ממן. "בהתחלה חשבתי על הסכום שאנחנו צריכים לגייס, ולא ידעתי איך נגיע אליו. ההירתמות של כולם יוצאת מן הכלל, זה משהו שאני מאוד מעריך ומכבד. שחקנים, אוהדים, בעלי קבוצות, אנשי הנהלה, מאמנים שאימנו אותי בעבר. זה מחמם את הלב".

האם מצבה של אחותו והיציאה למבצע הגיוס השפיעה על ממן לאורך משחקי ליגת העל האחרונים? "אורית חזקה והיא אף פעם לא שידרה לי שהיא במצוקה", סיפר ממן. "השבוע האחרון היה מאוד מרגש עבורי, כי בפעם הראשונה חשפתי את הכל, מה שלא עשיתי עד היום. זה היה שבוע מורכב, פחדתי לבוא למשחק נגד הפועל תל אביב לא מוכן, אבל אני שמח שזה לא קרה וניצחנו".

ואכן, המשחק נגד הפועל תל אביב הסתיים בניצחון חשוב במיוחד (2:0) בעבור קבוצת הפועל חיפה בעונתה הנוכחית. "היינו במרחק של 4-5 נקודות מהקו האדום, אם היינו מפסידים הקבוצה הייתה מועמדת לירידה בליגה, אבל עשינו ניצחון ענק במגרש קשה. זה ניצחון גדול. אני שמח גם בשביל אלישע לוי על הסיפתח שלו".

"כשמאמן חדש מגיע הוא מביא איתו אופטימיות וחיוביות, בכמה אימונים שאלישע עשה לנו הוא הביא את פילוסופיית המשחק שלו ואת הסגנון שלו. כשאתה מנצח, ברור שזה עובד, ואני מקווה שתהיה לזה המשכיות", אמר ממן על המאמן החדש של הקבוצה – שמחליף את חיים סילבס שפוטר בשבוע שעבר. "במשחקים האחרונים עם סילבס קצת זייפנו, ואולי היה גם קצת חוסר מזל. שני המשחקים האחרונים היו קטסטרופליים, והביאו לפיטוריו של חיים. התוצאות האלה סיבכו אותנו בתחתית. האשמה היא רק עלינו, השחקנים. היינו כבויים ולא מחויבים, ולצערי חיים שילם על כך במשרה שלו".

בהמשך, סיפר ממן על תחושותיו בעקבות העובדה שלא זומן לשחק השנה במשחקיה של נבחרת ישראל: "אני רואה לאן הסגנון של הנבחרת הולך, והם לא מזמינים שחקנים מהסוג שלי. לא ציפיתי לזימון, אולי אני לא מתאים בסגנון של המערך. יש מאמן והוא זה שקובע, אני לא יודע בכלל אם הוא מכיר אותי או לא. כל שחקן רוצה להיות בנבחרת ישראל, אבל בסופו של דבר אני בהפועל חיפה, וההצלחה של הקבוצה הכי חשובה לי".

עריכה: ג'וני דוב

11/04/2021
הישארו מעודכנים

חנן ממן ואחותו אורית
חנן ממן ואחותו אורית  |  צילום עצמי