103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"ראיתי מוות בעיניים"

יעקב (שם בדוי) על התקיפה האלימה שספג עם בנו ביפו ע"י בני מיעוטים: "הרגשתי שמשהו לא בסדר, ואז התוקפים הכו אותי ללא הפסקה ובעטו בי"


שוב תקיפה אלימה ביפו: יעקב (שם בדוי) ובנו הותקפו באכזריות על ידי מספר בני מיעוטים ביפו, בעת שנסעו ברכבם ברחובות העיר. על פי הדיווחים מן האזור, התוקפים הכו אותו, איימו עליו ועל בנו במברג, ואף נמלטו מהמקום בסוף התקרית, תוך כדי שהם נוגחים ברכב המשפחה. יעקב הסכים באומץ לב לשוחח עם בן כספית וינון מגל על המקרה, ושיתף בתחושותיו הקשות.

תקרית בלתי נתפסת אירעה בשבוע שעבר ביפו, כאשר אלמונים תקפו ללא סיבה אב ובנו שהיו ברכבם. יעקב סיפר על השתלשלות האירועים שהובילו לאשפוזו. הוא סיפר כי היה זה יום שגרתי, בו נסע מבת ים לכיוון יפו. באחד הרחובות בעיר, החליט לעקוף משאית שנסעה לאיטה ולא ידע כי פעולה זו עשויה לעלות לו בחייו. המשאית המשיכה בנסיעה אחריו, אותתה לא מספר פעמים לעצור בצד עד שהתרצה.

הוא סיפר כי מהמשאית יצאו 2 גברים, "הרגשתי שיש פה משהו לא בסדר. הכנסתי מהלך ובאתי לנסוע, לצערי מההתרגשות כבה לי המנוע. זה עלה לי ביוקר. בלי שום התרעה, בלי לשאול, פשוט נכנס עם הגוף שלו לתוך האוטו, החלון שלי היה פתוח, והכניס לי מכות רצח בפנים". הוא נזכר כיצד אותו נהג משאית שבר את משקפיו והימם אותו. במקביל, הבחור השני שהיה במשאית, דפק בחוזקה על השמשות בצד השני של הרכב, בו ישב בנו בן ה-28.

בעת שהוכה באכזריות, ניסה יעקב להימלט מן הרכב ולהתיר את חגורתו שננעלה אך ללא הצלחה. "בסופו של דבר ניסיתי לנעול את האוטו, את השמשה. הוא ממשיך להכות אותי, פתח את הדלת, תפס אותי מהחולצה והשכיב אותי על המדרכה. התחילו בעיטות בפנים, בידיים ובגוף. הבחור השני בא, שניהם ביחד פירקו אותי ברצפה במכות. הבחור הצעיר, עם הרגל שלו ונעלי עבודה, דפק לי את הנעליים שלו על שורש כף היד. פשוט הרגשתי שאני באותו רגע עומד להתעלף, כאבי תופת בידיים. לא הצלחתי להזיז את האצבעות, ועם היד הבריאה תפסתי את הבגד שלו והצלחתי להתרומם, לנסות לברוח, כי אני ראיתי מוות בעיניים".

"4-3 ימים לא יכולתי לאכול ולשתות"

אם לא די בכך, הוא שיתף כי כאשר ניסה לברוח, השניים "רדפו אחריי עם מברג, רצו לדקור אותי. צעקתי לבן שלי 'אל תתערב, למה יהיה פה רצח'. יעקב ציין כי נהג המשאית האשים אותו בכך ששבר את הביצים שהעביר, והודה: "לא הייתה לי הזדמנות. הייתי מתנצל. לא עולה לי כסף להתנצל אבל בראש שלי אני יודע שהייתי הכי בסדר גמור. אולי בטעות אמרתי לו 'בן זונה מה עשיתי לך'? אז בגלל הקללה זה הפך להיות 'אני בן זונה?' בשבילם זה פחיתות כבוד. אחרי שהם ברחו, הם דפקו לי את האוטו. הזיזו לי את האוטו".

במקום נכחו עוד אנשים, כך מספר יעקב, אך הם לא התערבו. הוא הבהיר כי הוא לא כועס על כך, "אני מבין גם אותם". כתוצאה מהלינץ', יעקב אושפז בבית החולים עם חבלות. "4-3 ימים לא יכולתי לאכול ולשתות כי הלסת שלי הייתה נפוחה. הייתי צריך לשתות רק נוזלים. אני בפחד, בשביל זה אני מדבר בשם בדוי ולא רציתי להצטלם. הם אמרו לי 'אנחנו לא גמרנו איתך'. לפני שבוע מישהו נכנס לחבר שלי ברכב וכשהוא בא להתלונן, השוטר אמר לו 'אתה בטוח שאתה רוצה להתלונן'?; החבר אמר לי 'אל תתקרב אליהם'".

לסיום, אמר יעקב: "אם אתה נכנס ליפו אתה צריך להבין שנכנסת להם לתוך הבית, וכל התמרורים בסביבה זה רק המלצה. אני מקווה שאף אחד לא יעבור את זה".

            

עריכה: עופרי גליכמן

20/04/2021
הישארו מעודכנים

מהומות ביפו. למצולם אין קשר לנאמר
מהומות ביפו. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: אבשלום שושני/ פלאש90