103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

יהודה משי זהב ניסה לשים קץ לחייו

יו"ר ומייסד זק"א לעבר פונה לביה"ח תוך מאמצי החייאה • האזינו לריאיון עם אילנה דיין על תחקיר 'עובדה' בענייניו, שהיה אמור להיות משודר הערב


יהודה משי זהב, שהיה יו"ר ומייסד זק"א שנחשד בעבירות מין חמורות נגד נשים, גברים וילדים, הובהל הבוקר (ה') לבית החולים שערי צדק בירושלים לאחר שניסה לשים קץ לחייו בביתו בגבעת זאב. על פי הדיווחים מן העת האחרונה, מצבו של זהב אנוש, ועדיין לא ניתן לדעת אם יצליח להתאושש מניסיון ההתאבדות. 

בן כספית וינון מגל שוחחו עם העיתונאי יענקי פרבר, שהביא פרטים נוספים על המתרחש בשעה זו בבית החולים: "אני מבין שהאירוע בעיצומו ולא ברור אם הוא בחיים או לא, יש מלא שמועות ברשתות החברתיות אז צריך לחכות להודעה מסודרת. לפי מה שמסופר, האיש ניסה או הצליח לשים קץ לחייו. היום בערב הייתה אמורה להיות משודרת תוכנית 'עובדה' עליו, ואני מניח שיכול להיות שזה מה שהביא אותו למצב הזה". 

היו לי חברים שחלקם סבלו ממשי זהב, והמשטרה לא האמינה להם 

עוד הוסיף, כי: "הרבה צעירים חרדים שלא מצאו את עצמם בעולם הישיבות היו מסתובבים עם משי זהב. אנו זוכרים אותו כאדם גדול שעשה דברים טובים למען המדינה, ולשמוע דבר כזה עושה תחושה של בלבול. היו לי חברים שחלקם סבלו ממשי זהב ומכל הכנופיה שלו. כשהם הלכו לספר, המשטרה לא האמינה להם, אמרו שהם ממציאים. לאדם שהיה במעמד גבוה וכולם מכירים אותו ואוהבים אותו, ופתאום הוא מוצא את עצמו במקום הכי נמוך שיכול להיות, קשה להחזיק מעמד,  במיוחד שהוא לא היה ממש חלק מהחברה החרדית". 

על המודעות להטרדות מיניות בחברה החרדית שהולכת ועולה עם השנים, סיפר פרבר: "בשנים האחרונות יש הרבה יותר מודעות למושג התקיפות המיניות ולא מסתירים את זה כמו פעם, מדברים על זה ומנסים למנוע את זה כמה שיותר, גם בשיתוף הרבנים ויחד עם המשטרה". 

הפרשן הפוליטי ישראל כהן ('קול ברמה') עדכן אף הוא במצבו של זהב. מירב כהן, כתבת הבריאות של 'וואלה', סיפרה: "המצב של משי זהב מוגדר אנוש, מאמצי החייאה של מד"א עוד ההגעה לבית החולים צלחו. הוא הגיע לבית החולים חי וכרגע מצבו מוגדר כאנוש אך יציב". 

יהודה משי זהב

יהודה משי זהב// צילום: יונתן זינדל/פלאש90

קשה לנו להעריך את הנזק שנגרם

מנכ"ל בית החולים שערי צדק, פרופ' עופר מרין הוסיף: "יהודה משי זהב הגיע אלינו לפני מחצית השעה במצב אנוש. נכון לרגע זה החזירו לו דופק ולחץ דם. קשה לנו מאוד להעריך את הנזק שנגרם".

היום (ה') בשעות הערב, היה צריך להיות משודר תחקיר מקיף על תקיפותיו המיניות של משי זהב, בתוכנית 'עובדה' בערוץ 'קשת  12'. אתמול, שוחחה עורכת התוכנית, העיתונאית אילנה דיין עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והביאה את פרטי התחקיר. 

בדבריה, סיפרה: "אני לא זוכרת שאי פעם עבדתי על סיפור בהיקף כזה של פגיעות ומגוון כזה של נפגעים, וכן, גם כשדמותו של הפוגע היא כזאת אייקונית. אנו עובדים על התחקיר במשך חודשים, והלילה ישבתי לבד בחדר העריכה והסתכלתי על הפאזל שמתחבר על המסך - זה לא משהו שראיתי כמוהו. לאט לאט אנו מתחילים להבין שמדובר בסדר גודל שלא הכרנו, ומתברר כמה אנשים כן ידעו, גם כאלה בעמדות מפתח". 

בהמשך, תיארה דיין את תהליך הכנת הכתבה, ששינה כיוון בעקבות פרסום החשדות נגדו: "הסתובבתי עם משי זהב בחודשים האחרונים בגלל שהוא הפך לגיבור המגפה והתחלנו את הכתבה מכיוון אחר לגמרי. בחורף הזה הוא זינק שוב לקדמת הבמה, ואני יושבת מולו ולא יודעת כלום. רק בדיעבד, הבנתי שכנראה שהוא כן ידע שהפרשה עומדת להתפוצץ בעיתון 'הארץ'. הוא כבר ידע שיש אנשים שהצליחו לפורר את קשר השתיקה סביבו, ושהדבר הזה מתחיל להיות מפוצח. פתאום אני מבינה למה באותו לילה כשנסעתי איתו באוטו, הוא לא הסכים בשום אופן להיכנס איתי למאה שערים".

עריכה: מיכל קדוש 

22/04/2021
הישארו מעודכנים

יהודה משי זהב ניסה לשים קץ לחייו
יהודה משי זהב ניסה לשים קץ לחייו  |  צילום: אביר סולטן/פלאש90