ינון מגל ובן כספית

"אף פעיל בימינה לא חלם שזה המצב שנגיע אליו"

הפעיל יוסי סבג על החלטת בנט להקים ממשלה עם גוש השינוי • שלומי לוי, מקורב לח"כ שקד: "הסברתי לה מדוע מה שהיא עושה הוא קטסטרופה - היא הסכימה"


בעוד כמה שעות (א') תתכנס מפלגת ימינה לישיבת סיעה מכריעה, שבה צפוי יו"ר המפלגה נפתלי בנט להודיע על החלטתו להצטרף לממשלת רוטציה בשותפות עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. במקביל, חברת הכנסת איילת שקד עדיין פועלת להקמת ממשלת ימין שבראשה יעמדו ברוטציה סער-נתניהו, על אף שבתקווה חדשה טוענים כי לא התקבלה הצעה רשמית כזאת מראש הממשלה. יוסי סבג, מנהל מטה ימינה באשדוד, התייחס לדברים.

יוסי סבג התייחס לאפשרות שברגע האחרון תוקם ממשלת השינוי, ואמר: "אף פעיל בימינה לא חלם שזה המצב שנגיע אליו, אך אני גם לא ציפיתי להגיע לרמת שנאה כזו עד כדי כך ששמים כאפייה על אדם. גם אם לא מסכימים ואומרים שבנט מפר הבטחות, אפשר להשתמש במילים אחרות ולא במילה בגידה".

עוד הוסיף סבג ואמר: "שישה מנדטים תומכים בהקמת ממשלת שינוי, אולי אחת מתלבטת, אבל אם נלך לממשלת השינוי כנראה שהיא לא תתנגד. השטח בוער לכיוונה של ההחלטה". הוא ציין: האלטרנטיבה הראשונה הייתה באמת להתחייב לממשלה לאומית, ביבי הוא לא בדיוק ימין אבל עדיין היינו תומכים בממשלה שמרכיבה את כל השותפים הטבעיים, לגמרי. אבל זה לא אפשרי".

הוא מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, וטען: "מדיניות ימין נמדדת במעשים ולא על פי משחק הכיסאות". באשר לטענות כי בנט מפר את הבטחות הבחירות שלו, אמר סבג: "הוא הבטיח למנוע בחירות חמישיות וכמה פעמים ביבי הבטיח כל מיני הבטחות? ריבונות 3 פעמים, רוטציה. הוא שיקר". מכו כן, התייחס לקווי היסוד של ממשלת השינוי, והבהיר: "אני ימין פרגמטי לכן אני בעד מפלגה שהראש שלה יהיה ימין. יש רה"מ חליפי בשם בנט ויש לו פריטטיות ווטו. לפיד לא יוכל לעשות ככל העולה על רוחו".

"בנט משקר וגונב אותנו"

לשיחה הצטרף שלומי לוי, המקורב לחברת הכנסת איילת שקד, והגיב לדברים: "כשראיתי את איילת האמנתי שהיא מנהיגת העתיד של ישראל. לפני שבועיים כשירדה ממשלת השינוי אמרנו 'איילת עשתה מהלך אדיר והורידה את זה מהפרק'. לצערי מה שקרה ביום שישי קצת גרם לי לכאבים כל השבת. הסברתי לה רציונלית למה זה קטסטרופה, והיא אומרת לי 'אתה צודק', ועדיין אני רואה שהיא מתבשלת בינה לבין עצמה. התפללתי חזק כל הסופ"ש שזה ישקע ויוביל לפעולה, שישמעו ממנה דברים אחרים".

עוד הוסיף, כי: "היא עושה כל מאמץ לא ללכת לממשלת שמאל. אמרתי לה, במידה וכל המאמצים לא מצליחים תני לבנט לנסוע עם העגלה, אל תהיי שם, אל תתני יד למחדל האדיר, ההיסטורי, המטורף הזה שכיפה אחת קטנה עומדת על ממשלת שמאל ערבים. בנט הבטיח ימינה עם ערכים של ימינה, הוא משקר וגונב אותנו. לא ייתכן ששקד, שהייתה שרת המשפטים, שעשתה פה מהפך מטורף בביהמ"ש העליון, תזרוק הכול לפח".

       

עריכה: עופרי גליכמן

30/05/2021
הישארו מעודכנים

ראש הממשלה הבא? בנט
ראש הממשלה הבא? בנט  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90