איפה הכסף
עם ענת דוידוב

מישהו אמר שאין משפט צדק בישראל?

הרב אליעזר ברלנד בדרך לחתימה על הסדר טיעון, במסגרתו ייגזרו עליו 18 חודשי מאסר • ענת דוידוב: "בואו נזכיר כמה מהאשמות החמורות עליו" • טור אישי


הרב אליעזר ברלנד בדרך לחתימה על הסדר טיעון, במסגרתו ייגזרו עליו שמונה-עשר חודשי מאסר. ברלנד נעצר כבר לפני יותר משנה, בהמשך שוחרר למעצר בית תחת פיקוח אזיקים אלקטרוניים והזמן שבו שהה במעצר בית ינוכה מעונש המאסר; הוא יפצה את המתלוננים נגדו בקנס של 180 אלף שקלים.

בואו נזכיר כמה מהאשמות החמורות כפי שמופיעות בכתב האישום, שמכיל 16 פרשות שונות: הרב ברלנד ידע לנצל היטב את מעמדו בציבור כסמכות רוחנית, ידע למשוך אליו את כל מאמיניו, האנשים המוחלשים, החולים שרב נודע וחשוב היה בשבילם הסגן של אלוהים.

הוא הבטיח להם החלמה מלאה ממחלות חשוכות מרפא, כשהיה מודע על פי כתב האישום, שאין לו יכולת ריפוי, השתמש בסוכריות כתרופות והכל תמורת סחיטת אלפי שקלים ממאמיניו. שוד לאור יום. במקרה אחר האשם הרב ה"נכבד", בכך שהורה לחסידיו להכות בני זוג מהקהילה, ואף הקליט הוראות הפעלה בקולו, איך בדיוק לבצע בהם את הזוועה.

בנוסף, הואשם ברלנד בעבירות מין בשלוש נשים ובקטינה ובשורה של מעשים מגונים בלא הסכמה תוך ניצול יחסי מרות. במהלך המשפט, התלונן הרב פעמים רבות על שאינו חש בטוב ונילקח לביה"ח. לטענת הפרקליטות הוא נהג להתחזות בכל פעם כשנידרש להגיע לדיון.

סוף דבר: השופטים ריחמו, והנאשם ישתחרר כשהוא משאיר מאות פצועים בדרך וקופת שרצים ענקית שממשיכה לרחף לו מעל הראש. מישהו אמר שאין משפט צדק בישראל?

07/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור אישי
ענת דוידוב בטור אישי  |  צילום: 103fm
Paris