103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"האיש והאגדה, החגיגה המתמדת שאינה נפסקת"

בן כספית כתב שיר לעמיתו לתוכנית ינון מגל: "בסיירת מטכ"ל הוא היה לוחם מהולל, אבל אז נסיעה גורלית להודו שינתה את הכול, ואת המחיר כולנו משלמים"


האזינו לשיר המרגש והמשעשע שכתב בן כספית על עמיתו לתוכנית ינון מגל. 

"אומרים שהאדם אינו אלא תדמית נוף מולדתו. עם ינון אנחנו נבדוק את חבריו, עירו ומשפחתו. בעצם על החברים לא נראה לי שכדאי ממש לדבר, אז מה עם המשפחה? בואו נברר. ובכן משפחת מגל היא משפחה לתפארת, חלוצים בונים וחולמים כי אין להם ארץ אחרת. האב יוחנן ז"ל היה מבוני הארץ, קצין בכיר בקבע, הפריח את השממה, בנה יישובים והקים מפעלים 24/7.

עדנה היא האם, מודל מושלם לאשת חיל אמיתית, לא רואה אף אחד ממטר, גם אם מדובר בקורונה נגיפית. גידלה 4 ילדים בימים לא קלים שחבל על הזמן, בלי טענות, בלי תירוצים, ובלי דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

אם ההורים מכים שורשים, הילדים יוצאים עלי כותרת. שלושה אחים בסיירת מטכ"ל, אחות קטנה מרצה וחוקרת. איתי רופא מנתח, אלעד מיליונר קנאביס, ואדווה בקולנוע עוסקת. הגענו לינון, האיש והאגדה, החגיגה המתמדת שאינה נפסקת. בסיירת מטכ"ל היה לוחם ומפק"צ מהולל הביא על הגב את השייח עובייד והצליח לא ליפול חלל.

אבל אז הוא נסע להודו, נסיעה גורלית ששינתה את הכול. את המחיר כולנו משלמים, כי חזר משם איש אחר, כמו גדול. למרבה המזל הוא עוד הספיק לשאת לאישה את גיתית, אשת המגל, בת חיל של ממש ולביאה אמיתית. מגדלת כמו גדולה 4 ילדים ואחד תינוק, מאמינה לכל אורך הדרך שהינון שלה עוד יגיע רחוק.

ההקרבה המשפחתית משתקפת בעיקר בבחירת מקום המגורים, עיר מוזרה שלא מסתדרת עם האידיאולוגיה, האמונה וצורת החיים. כמה הם רצו לגור באיתמר, נוקדים או מאחז כלשהו בהתיישבות הצעירה אבל תחושת השליחות ואולי גם בתי הקפה הטובים השפיעו על הבחירה. עכשיו תחשבו על האיש, וכמה שהוא תמים אופטימי ומקווה לטוב, בכל פעם הוא נופל על הפנים, מתאושש וממשיך לסחוב.

על ההתנתקות אמר שלא תהיה ,והאמין לרבנים. אבל היא הייתה ומה שנשאר לו זה לנגב את הדמעות מהפנים. את דונלד בן פרד הוא בירך ולמענו התפלל סביב השעון אבל עכשיו טראמפ לובש מכנסיים הפוך ושוב ינון בכה המון. בבחירות מועד א' הוא היה בטוח שזה רק ביבי, הלך לישון עם נתניהו וקם עם אחמד טיבי. הפארסה חזרה על עצמה עוד 4 פעמים, ינון המשיך לקוות, להתפלל, לתקוע בשופר ולבקש רחמים. אבל זה לא הצליח וממשלת השינוי הפכה לעובדה מוגמרת.

בעוד ינון מודיע שגדעון סער גמר, בנט נוכל ואיילת לצד שלו עוברת, עכשיו הוא מתבצר עם המשיח ובני משפחתו בבלפור אשר בעיר הקודש, במקום להתחיל לתכנן איך הוא עוזר לשרה'לה לגמור את החודש. כזה הוא ינון, שמח וטוב לב, אופטימי שלעולם לא יתייאש, גם אם יצטרך בשביל להמשיך בדרכו נדבות לקושש. אין דבר, את האיש הזה אנחנו אוהבים, חלק מהזמן, בכל מצב צבירה, כי בתוך תוכו אנחנו יודעים מתחבא איש טוב וילד שאינו כזה נורא".

עריכה: עופרי גליכמן

23/06/2021
הישארו מעודכנים

בן כספית וינון מגל
בן כספית וינון מגל  |  צילום: 103fm