"החזירים איבדו פחד"

חזירי הבר הפכו את חיפה לעירם הרשמית • סופי נקש על הניסוי שעתיד לקטוע את השתלטותם • סיפרה: "צריך לדלל אותם, חיפאים לא יכולים לצאת מהבית"


לאחר ימים רבים במהלכם הפכו חזירי הבר למטרד עירוני בעיקר בחיפה והסביבה, צפויה עיריית חיפה לחתום על הסכם עם רשות הטבע והגנים, שיוביל להעסקת פרויקטור לטיפול בחזירי בר. במקביל, יתבצע בעיר ניסוי ראשון מסוגו, במסגרתו יועתקו שני חזירי בר מתחומי חיפה להר חורשן ברמות מנשה. סופי נקש, חברת מועצת עיריית חיפה מטעם סיעת יהב, הביאה פרטים נוספים על הדברים.

תושבי חיפה והאזור נאלצו להתמודד בשנה האחרונה עם מטרד לא צפוי, חזירי בר שהשתלטו אט־אט על הרחובות. סופי נקש הביעה את דעתה על ההסכם הצפוי עם רשות הטבע והגנים, במטרה למגר את התופעה, ואמרה: "אנחנו קוראים לזה ניסוי וטעיה. כל פעם עושים ניסיונות, מנסים למצוא פתרון".

לדבריה, "החזירים איבדו פחד. חזיר שנכנס לתוך חצרות בתים והתרגל לסביבה עירונית, זה שרוצים לעשות לו רילוקיישן או להעביר אותו לאזור אחר בו יוכל להגיע למקום שכן ידללו אותו, זה לא פתרון. זה ללכוד אותם, לשים להם מכשיר ג'י פי אס זה לא פרקטי. אנחנו לא במצב שיש 100 פריטים, אף אחד לא יודע כמה יש". כמו כן, ציינה כי 100 נקבות ממליטות בשנה 20-16 גורים, "מה יקרה בזמן הזה, עד שילמדו מה קורה? הרי יהיה עוד סבב של המלטות".

עוד הוסיפה וטענה כי הפתרון למצב הוא דילול אוכלוסיית חזירי הבר. "אני אוהבת בעלי חיים, קשה לי עם זה אבל הגענו למצב שלצערי אין ברירה חוץ מלדלל. נראה לי אבסורד שחיפאים לא יכולים לצאת מהבית בשעות הלילה והערב. אנשים פוחדים לצאת עם הילדים. אתמול ברחבת האודיטוריום אחה"צ להקה שלמה בתוך בתי הקפה. אם יש למישהו פתרון אחר בזמן שימנע מהם את ההתרבות, אני אשמח".

באשר להתנגדותה של ראש העיר לדלל את החזירים באזור, אמרה נקש: "היא הקיפה עצמה בקבוצת אנשים שנגד הדילול. אני מבינה את זה, אתה מחויב לאנשים שהצביעו עבורך ואמרו שהם נגד; ומצד שני, הגענו למצב שאין פתרון אחר".

       

עריכה: עופרי גליכמן

05/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מנסים לפתור את בעיית חזירי הבר בחיפה. למצולם אין קשר לנאמר
מנסים לפתור את בעיית חזירי הבר בחיפה. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: פלאש90
Paris