איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"איבגי בהלם - לא חשבנו שהעונש יהיה כזה חמור"

עו"ד מיכאל כרמל, סנגורו של משה איבגי, הגיב לעונש המאסר בפועל שהוטל היום (ב') על איבגי: "גזר הדין חמור יתר על המידה"


בית המשפט המחוזי בחיפה הטיל היום (ב') עונש מאסר בפועל של 11 חודשים על השחקן משה איבגי, שהורשע בגין עבירות מין. עורך הדין מיכאל כרמל, סנגורו של איבגי, שוחח עם ענת דוידוב ב-103fm, הביע את התנגדותו לחומרת העונש וסיפר על תגובתו של איבגי לפסק הדין.

"זהו גזר דין חמור מאוד, יתר על המידה", הדגיש עו"ד כרמל בפתיחת דבריו. "גזר הדין לא עומד בפרופורציות לנזק שמשה איבגי סופג כבר 5 שנים, למהות המעשים שהורשע בגינם ולדרך בה התנהל התהליך. מבחינת הציבור במדינת ישראל, שופטי המקלדת, איבגי כבר מזמן היה צריך לעבור סקילה בכיכר העיר, תלייה או הוצאה להורג".

"איבגי בהלם", סיפר עו"ד כרמל על תגובתו של השחקן לעונש שהוטל עליו. "עורכי הדין הכינו אותו לכך שלאור הרעש הציבורי, רוב הסיכויים שהוא יקבל עונש של מאסר בפועל, אבל לא חשבנו שהעונש יהיה כזה חמור. נעכב את ביצוע כניסתו של איבגי למעצר עד חודש ספטמבר, כדי לאפשר לכל הצדדים לעשות את השיקולים המשפטיים שלהם".

לאורך השנים מאז עלתה הפרשה לכותרות, לא מעט נשים התראיינו בכלי תקשורת שונים וסיפרו על היחס של איבגי כלפיהן. "אני מכיר את חומק החקירה בתיק ואני מכיר חלק נכבד מהגרסאות של הנשים שהתראיינו מתחת לכל עץ רענן", אמר עו"ד כרמל. "חלק נכבד מהנשים הללו אמרו דברים אחרים לחלוטין בחקירה משטרתית, לעומת מה שאמרו למצלמה. יש כאלה שאני מקבל את גרסתן, וכאלה שאני לא מאמין להן בכלל".

"בית המשפט שגה בכך שכינה את האירועים פליליים"

בין סעיפי האישום נגד איבגי, מתואר כיצד תקף את א' במהלך יום צילומים של סרט באוגוסט 2012, ליטף את גבה, חיבק אותה ולחש לה מילים מגונות לאוזן. "איבגי לקח אחריות על המעשים. הוא אמר שהוא לא זוכר בדיוק את ההתרחשויות, אבל הוא מאמין לכל מילה של המתלוננת", הדגיש עו"ד כרמל. "לטעמי, בית המשפט שגה בכך שכינה את האירועים האלה פליליים. מדובר באירועים מתחום המוסר ולא מתחום המשפט הפלילי, אך לצערי הכרעת הדין בעניין הזה חלוטה, ואנחנו צריכים להתמודד עם זה שחיבוק חברי שהתחיל בהסכמה נחשב למעשה מגונה, לראשונה בתולדות מדינת ישראל".

לסיום, הבהיר עו"ד כרמל: "אנחנו מתכוונים להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי על חומרת העונש, ולאחר מכן נשקול אם יש טעם להגיש ערעור לבית המשפט העליון על ההרשעה הלא-נכונה של בית המשפט המחוזי".

עריכה: ג'וני דוב

12/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה איבגי
משה איבגי  |  צילום מסך: 'רשת 13'
Paris