אודי סגל וענת דוידוב

עניין של ניהול סיכונים

פרופ' נדב דוידוביץ': "למרות שיש וריאנט שמדביק מאוד, לא נראה קריסה של מערכת הבריאות. יבואו עוד וריאנטים וצריך ללמוד לחיות עם זה"


אתמול (ג') התקבלה החלטה בקבינט הקורונה לקצר את תקופת הבידוד לשבוע ימים, זאת בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת קורונה ביום השביעי. כמו כן, הוחלט להגביר את מאמצי ההסברה, ולהקים מערך בדיקות מהירות שיהיו זמינות לציבור הרחב. גולן יוכפז וענת דוידוב שוחחו הבוקר עם פרופ' נדב דוידוביץ' המייעץ לקבינט הקורונה, שהגיב לדברים.

פרופ' נדב דוידוביץ' התייחס למדדי התחלואה שממשיכים לעלות, ולהחלטות קבינט הקורונה ואמר: "אנחנו צריכים להבין שיש עניין של ניהול סיכונים, שצריך לאזן בין דברים". הוא ציין כי רמת ההתחסנות בישראל גבוה, וכי החיסון יעיל כנגד וריאנט הדלתא שמתפשט במהירות ברחבי המדינה. לדעתו, "לא נראה את קריסת מערכת הבריאות, וזה מאפשר לקחת החלטות שלא הייתה לנו הפריבילגיה לקחת בגלים קודמים".

באשר לחשש מפני חדירת ווריאנטים נוספים לישראל, הבהיר: "יבואו עוד וריאנטים ואנחנו לא נכחיד את מחלת הקורונה. לכן, צריך ללמוד לחיות איתה", אך הרגיע: "הגעה לסגר לא עומדת על השולחן". כמו כן, הוסיף, כי: "חבל שלא הכנסנו את התו הירוק קודם לכן, תו ירוק מרוכך. הממשלה צריכה לסבסד הרבה בדיקות מהירות, יש שאלות לוגיסטיות שמעכבות אותנו".

בהמשך, התייחס לפרצה בשדה התעופה בן גוריון ולכניסתו לתפקיד של פרויקטור נתב"ג: "רוני נומה מקדם שם את הדברים, שם המשחק זה אינטגרציה. יש שיפור מאוד גדול". פרופ' דוידוביץ' התריע: "צריך להתכונן לקראת פתיחת שנת הלימודים, הרשויות המקומיות חייבות להיות מעורבות, צריך הרבה יותר בדיקות ונושא של צמצום פערים. אנחנו רואים שבחברה הערבית שיעור ההתחסנות נמוך יותר. יש לנו חיסונים וזה המגן הכי חשוב, אבל הוא לא מספיק".

    

עריכה: עופרי גליכמן

14/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קורונה חיסון (אילוסטרציה)
קורונה חיסון (אילוסטרציה)  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris