זהבי עצבני
עם נתן זהבי

"אנו חיים במציאות מסובכת, אך היא חזקה מכולנו"

הרב רפי פוירשטיין הסביר מדוע על אף שגם תפילות ט' באב לוו בגידופים, אנו חייבים להישאר מאוחדים: "בעת החורבן, הקיצוניים הכתיבו את הטון"


כמדי יום ראשון בשעה 12:00 בדיוק, שב נתן זהבי אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, ושוחח עם מאזיניו על הנושאים הבוערים בגזרה המדינית והפוליטית בעת האחרונה. הפעם, העלה זהבי את סיפור חורבן בית המקדש, אותו אנו מציינים בצום ט' באב לזכר לאובדן העמוק. 

בפתח דבריו, שוחח זהבי עם הרב רפי פוירשטיין, יו"ר ארגון רבני צהר, ושוחח עמו על תפילות ט' באב בכותל המערבי בירושלים שלוו בחילופי מהלומות בין המתפללים החרדים לרפורמים. הרב פוירשטיין הסביר: "אנחנו חיים במציאות מאתגרת, מסובכת וקשה, אך היא יותר חזקה מכולנו. סיפור החורבן מסמל את זה". 

בעת החורבן, הקיצוניים הכתיבו את הטון 

בהמשך דבריו, הוסיף: "אם מסתכלים על המפה הפוליטית, רואים תהליך של מרכוז, אני לא מסוגל לזקק הבדלים מדיניים חדים כתער בין הצדדים. תנועות הקצה בפוליטיקה בקושי עוברות את אחוז החסימה, רוב העם התמרכז. בעת החורבן, רוב האנשים ישבו על הגדר והקיצוניים הכתיבו את הטון. החלטתי שאתקוף את החברים שתקפו את הרפורמים, מה זו הבריונות הזאת?". 

על העימותים הרבים של חברי הכנסת בימים אלה, אמר הרב רפי פוירשטיין, יו"ר ארגון רבני צהר: "תמיד יהיו תופעות כאלה, אך אני חושב שהרוב הגדול, אלו שמאזינים לך זהבי, הם סוג של מרכז מתון ואינם כאלה קיצוניים. החברים שמקללים מכל הצדדים של הקשת הפוליטית לא משפיעים. אני לא מגן על האנשים הללו ולא מקל ראש בביקורת, אך היום אם לא מתבלטים לא קיימים לצערי הרב. יש פה התבהמות של השיח".

זהבי מצדו, סירב לשמור על אופטימיות "אני מאוד פסימי, נראה לי שאנחנו הולכים לקראת החורבן הגדול, הוא בדרך".  

עריכה: מיכל קדוש 

19/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נתן זהבי, זהבי עצבני
נתן זהבי, זהבי עצבני  |  צילום: 103fm
Paris