אודי סגל וענת דוידוב

"התביעה הוגשה בניגוד לחוק, והיא לא חוקית"

עו"ד יוסי כהן, שייצג את יאיר נתניהו בתביעה של יוצאי קרן וקסנר נגדו: "הוגשה תביעה על סך מיליון שקלים עם טענות חמורות, וכולן התאיידו"


לפני כ־10 חודשים הוגשה על ידי קבוצת בוגרי 'קרן וקסנר' לבית המשפט השלום בהרצליה תביעת לשון הרע נגד בנו של ראש הממשלה לשעבר יאיר נתניהו. אתמול (ג') נערכה פגישת גישור בין הצדדים, ובסופה הושג הסדר לפיו נתניהו יתנצל בפני הבוגרים, ותביעת הדיבה כנגדו תוסר. בנושא זה ביקשו גולן יוכפז וענת דוידוב לשוחח עם עו"ד יוסי כהן, אשר ייצג את יאיר נתניהו, שהגיב לדברים.

עו"ד יורם מושקט, שייצג את בוגרי 'קרן וקסנר', שוחח קודם לכן עם גולן וענת ב'שבע-תשע', וטען שמדובר בכניעה מוחלטת של נתניהו. לעומת זאת עו"ד יוסי כהן טען כי מדובר בהפסד "צורם מאוד. התביעה שהוגשה הייתה בסך מיליון שקלים, היו בה טענות חמורות ודרישות חמורות, כולן התאיידו. למעשה, מחיקת התביעה או דחייתה עם ציוצון קטן מדברת בעד עצמה".

לדבריו, "התביעה שהוגשה הוגשה בניגוד לחוק, עו"ד יורם מושקט אשף, נקבע שהתביעה לא חוקית, היא הוגשה בניגוד לדין. הדין אוסר הגשת תביעה על ידי קבוצה וגם השופט וביהמ"ש העליון אמרו את זה". באשר להודעת ההתנצלות של יאיר נתניהו, הסביר עורך הדין כי "אנחנו היינו מוכנים לזה מהרגע הראשון, לפני שהוגשה התביעה. הם רצו כסף ולא התנצלות".

יאיר נתניהו נתבע כזכור בספטמבר 2020 על ידי בוגרי קרן וקסנר, לאחר שפרסם שלל ציוצים בהם הטיח בבוגרים האשמות חמורות. עו"ד כהן ביקש לחדד: "הטענות לא היו מכוונות לכל בוגרי הקרן, הן היו מכוונות למישהו ספציפי שיודע זאת. גם חברי יורם מושקט יודע את זה. השם לא היה בתביעה". זו אינה הפעם הראשונה שיאיר נתניהו נתבע על התבטאויות שלו, אך כהן טען כי: "הוא מצייץ 40-30 ציוצים ביום, הוא עושה את זה לא כשעשוע אלא כאידיאולוגיה. הוא עושה את זה כדי לאזן את התקשורת הלא מאוזנת שלנו. בסוף, המבחן הוא האם הוא הפסיד בתיק, והוא לא מפסיד".

   

עריכה: עופרי גליכמן

21/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עורך דין יוסי כהן
עורך דין יוסי כהן  |  צילום: נועם ריבקין/פנטון/פלאש90
Paris