ינון מגל ובן כספית

"מדינת חרטה ברמות שאני לא מכיר"

אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, תקף בצורה קשה את הרפורמה המתוכננת במשרד החקלאות: "ליברמן מבטיח ישראבלוף"


פרסומים שעלו אתמול (ד') לכותרות חשפו, כי שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר הציגו תוכנית רוחבית להגדלת התחרות והתמיכה בענף החקלאות, שצפויה, לדבריהם, להוריד את מחירי הפירות והירקות לצרכנים בעשרות אחוזים. 

אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל המתנגד, למהלך שוחח עם בן כספית וינון מגל והגיב לדברים: "זו הצגה לתקשורת, וזו מדינת חארטה ברמות שאני לא מכיר. זה תהליך שלקח הרבה שנים באירופה. ליברמן מבטיח ישראבלוף. אנחנו בעד הרפורמה, אבל שיעשו אותה בצעדים, ולא בפארטץ'. אנו שנים מדברים עם האוצר על אפשרות של הורדת מכסים כמודל של תמיכה ישירה, כדי ללמוד משהו מאירופה".

עוד הוסיף, כי: "ישבנו עם שר החקלאות החדש ארבע פגישות, והוא לא אמר כלום. ליברמן לא ראה מספרים פעם אחת והחליט. הממשלה החליטה לפני עשר שנים להקים שוק סיטונאי כדי שיתחרה עם הרשתות. אין להן תחרות, הן עושות מה שהן רוצות. דיברתי עם שר האוצר, הוא הסביר לי שהוא בעד החקלאות אך לא דיבר איתנו על התוכנית הזו". 

בושה למדינת ישראל, בושה לכולנו 

בסוף דבריו, הדגיש אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל: "אני מעריך שהרפורמה לא תצא לדרך, אם כל זה יקרה אנשים בגבול הצפון יעברו לחזבאללה. מדינה שאין לה חמלה לאנשים כאלה, בושה למדינת ישראל, בושה לכולנו ולא מאוחר לעשות את זה. צריך להתעשת. נצא גם לשביתות ולמחאות".

עריכה: מיכל קדוש 

22/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל
אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל  |  צילום: באדיבות התאחדות חקלאי ישראל
Paris