רוני דניאל

"לרוני הייתה נשמה גדולה ולב רחב"

אלוף (מיל') איציק מרדכי, לשעבר אלוף פיקוד צפון וחברו של רוני, ספד לו והתקשה להאמין שהלך מאיתנו: "הקשר שלו לאדמה ולחקלאות היה בל ינותק"


עד כמה שזה בלתי נתפס, הפרשן הצבאי האהוב של 'חדשות 12' ושדרן 103fm משכבר הימים רוני דניאל הלך לעולמו השבוע (ב'), כשהוא בן 73 בלבד. היום (ה'), בשעתיים שהיו אמורות להיות שלו ובהן שוחח עם מאזיניו, שבו אלון בן דוד ויואב לימור אל תחנות חייו, ושוחחו עם האנשים שליוו אותו ומתקשים להיפרד. אלוף (מיל') איציק מרדכי, לשעבר אלוף פיקוד צפון וחברו הקרוב של רוני, ספד לו וסיפר על ההיכרות הארוכה עמו.

איציק מרדכי שיתף בזיכרונותיו מחברו הטוב רוני דניאל, אותו ליווה שנים רבות, שהלך לעולמו השבוע: "קשה לדבר על רוני בלשון עבר, היינו מאוד קרובים במספר תחנות. הוא היה עם נשמה גדולה ולב רחב, ציוני בכל רמ"ח איבריו ולוחם במובן החיובי כמעט בכול תחום. הקשר שלו לאדמה ולחקלאות היה קשר בל ינותק. הוא יחסר לכולנו כאדם, כלוחם, כחבר וגם כאדם עם נשמה כל כך גדולה. הייתי מגדיר אותו ציוני אמיתי".

עוד הוסיף, כי: "הוא אהב מאוד את החיילים והמפקדים, הוא הזדהה עם הפעילות ותרם לאיזונים הנכונים בין הצורך להשיג סדר ושליטה על הרצועה וברגישות לגבי אזרחים ומערכות החיים במקום. אני הייתי בערב שעשו לו מסיבה לקבלת דרגת סא"ל בתחנת דלק בפתח תקווה, ראית שם את האהבה שלו לפיקודים שלו ואהבתם אליו מתוך סיפורים שהם סיפרו".

רוני דניאל איבד את בנו בהתקף אסטמה, ומרדכי סיפר על ההתמודדות הקשה עם האובדן: "הוא עבר משבר קשה מאוד, נפל הבן שלו. כמובן שבאתי להלוויה, נשאתי את האלונקה וביקרתי אותו בביתו במרפסת על כוס בירה. שאלתי 'איך מעכלים דבר כזה נורא שעובר עליך וממשיכים את החיים'? זה היה לגמרי לא פשוט, היה בו מן שבר פנימי, חור בלב והיה צריך מאמצים אדירים וגבורה כדי לאחות את זה ולהמשיך ולתפקד כפי שצריך. 'זה לא אותם חיים אבל צריך להמשיך לחיות', זה היה המוטו המרכזי של רוני".

כמו כן, אמר: "הוא הפך להיות פרשן כל כך יסודי והבין את נפש הלוחם. רוני עשה זאת מתוך הזדהות, ולצד ההצלחות היו גם הרבה מאוד רגעים כואבים. הוא לא טשטש את האמת ולא מרח אותה, והעמיד את הדברים על מקומם. המון דברים שרוני לא אמר בתקשורת, הוא אמר בצורה יותר נוקבת בשיחות אישיות. לא היה רוני של אחד בפה ואחד בלב. הכול אצלו היה שקוף".

מדרכי סיפר כי הציע לו בעבר לכהן כיועץ תקשורת של שר הביטחון, "והוא אמר תן לי כמה ימים לחשוב. חזר ואמר 'החלטתי שאני נשאר בחטיבת החדשות, אני רואה בעצמי בעתיד מרכז את כל חטיבת החדשות. אני לא רוצה להחליף את השטח ואת הסיקור האמיתי במשרדים'. יכול להיות שבדרכו הוא צדק".

      

עריכה: עופרי גליכמן

29/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נפרדים מרוני דניאל
נפרדים מרוני דניאל  |  צילום: ארכיון כאן חינוכית
Paris