בן כספית ואריה אלדד

"הוא נלחם באש בוערת להציל חיים"

תיימר קבאלן התמוטט ומת לאחר שניסה לכבות שרפה • ווחיד קבלאן אחיו סיפר: "הוא הלוחם אש הראשון הדרוזי שנפל בעת מילוי תפקידו בהצלת חיים"


כבאי מת במהלך כיבוי שריפה באזור צפת בצפון הארץ. תיימר קבאלן בן ה-36 התמוטט ומת לאחר שניסה לכבות שרפה באזור הצפון. קבלאן שלא חש בטוב ביקש לנוח בצד, ולאחר שניסה לקום התמוטט ומת. בימים אלה משפחתו מבקשת שיקבר בחלקה צבאית. 

אחיו, ווחיד קבלאן, שוחח עם אריה ובן וסיפר על המקרה, "הוא היה קצין בצה"ל, אחרי שהשתחרר הוא החליט להתגייס לשירותי הכבאות וההצלה. היה אירוע ליד אזור הררי ידוע, הוא הראשון שהגיע לשטח יחד עם כבאי נוסף, המפקד שלו. הם התחילו לבצע כיבוי של השרפה, ועשו את המקסימום, עבדו יותר משעה וחצי, ביום חם לוהט, הוא היה הגיבור. הוא מלח הארץ, הוא הקריב את עצמו למען הצלת חיים. האש התפשטה לכיוון הבתים בצפת, והייתה אמורה להגיע לבתים, הם עשו את המקסימום, אחי מת כתוצאה מהנסיון הזה".

המשיך וסיפר על מה שקרה, "הם עבדו תחת לחץ וחום כבד. היה הרבה עשן, ואז המפקד שלו אמר לו ללכת לנוח, הוא ניסה לנוח, הוא נח קצת בצד ולא הסכים להישאר במנוחה, הוא ירד מהמקום שהוא נח בו, הוא מעד ונפל, חמישה כבאים לא הצליחו לחלץ אותו ולהוציא אותו מהמקום כתוצאה מהשטח הקשה שבו הם היו". 

משפחתו מבקשת שייקבר בחלקה צבאית, "מלחמה באש זה מלחמה מאוד קשה", המשיך ואמר אחיו, "אני תוהה אני ממש תוהה איך לוחם אש אציל נפש שנפל בעת מילוי תפקידו, לא נקבר בבית קברות צבאי. הוא נלחם באש בוערת להציל חיים". 

08/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris