ניסים משעל וטל שלו

"עו"ד הלוי לא הביע את דעתו, אלא קבע שאולה רוצחת סדרתית"

אולה קרבצ'נקו' שנוקתה מהחשד ברצח תאיר ראדה ז"ל, בתגובה לאיום בתביעת עו"ד ירום הלוי: "אנשים מאמינים לו, אני חפה מפשע" • פרקליטה הגיב לדברים


אולה קרבצ'נקו, ששמה נקשר בפרשת הרצח של הנערה תאיר ראדה ז"ל בשנת 2015 ונוקתה מכל חשד, הגישה אתמול (ד') מכתב התרעה לפני תביעה כנגד עו"ד ירום הלוי, פרקליטו של רומן זדורוב, זאת לאחר שעו"ד הלוי כינה את קרבצ'נקו 'רוצחת', בגין פרסום לשון הרע לטענתה. קרבצ'נקו ופרקליטה אמיר טיטונוביץ' שוחחו עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והגיבו לדברים.

עורך הדין אמיר טיטונוביץ' הבהיר את הסיבה להגשת מכתב ההתרעה: "אילו עורך דין הלוי היה רק מכנה את אולה רוצחת, המכתב הזה לא היה נשלח. הוא לא הביע את דעתו, אלא קבע שהיא רצחה את תאיר ב־100 אחוזים. הוא קבע שהיא רוצחת סדרתית וסדיסטית". עוד הדגיש: "הציבור לא מודע שהתיק נסגר מחוסר אשמה ולא מחוסר ראיות. בביהמ"ש העליון, בהחלטה על קיומו של משפט חוזר, נדחתה הטענה שאולה רוצחת. השופט מלצר קבע שזו טענה חסרת בסיס".

הוא הדגיש כי לו היה עו"ד הלוי מעלה את הטענות בעניינה של קרבצ'נקו בבית המשפט, הדבר היה לגיטימי, "אבל לא בתקשורת וברשתות החברתיות. כאשר הוא מפרסם את הדברים בשמו, אין לו את החסינות שמעניק החוק לעו"ד שמעלה טענות חמורות בביהמ"ְש. זה ההבדל - מחוץ לביהמ"ש מדווחים עיתונאים, יש יח"צנים שיכולים להעביר הודעות לתקשורת. עורך הדין? בבית המשפט".

"אני חייבת לנסות להילחם"

אולה קרבצ'נקו סיפרה על ההתמודדות לאורך השנים בצל ההאשמות: "יש אנשים שמאמינים לכל דבר שעו"ד ירום הלוי אומר כי הוא עורך דין עם סמכות", והוסיפה: "זה השם שלי. איך הוא יכול להגיד דבר כזה? אני חפה מפשע, למה שאני אחיה בארץ שלי, שגדלתי בה, בחשש? למה שאני ארכין ראש, שכל אחד יוכל לפגוע בי ולהגיד מה שהוא רוצה? קשה לחיות ככה".

עוד הוסיפה והתייחסה למאבק שהיא מנהלת על מנת להביא את בן זוגה לשעבר למשפט: "זה מאבק שלי ומאבק של הרבה מאוד נשים, במיוחד נשים מתמודדות נפש. אני פשוט נזנחתי בצד ואני לא היחידה. אני חייבת לנסות להילחם, בעיקר בשביל ההחלמה העצמית, בעיקר בשביל להתנגד לאלימות הזאת שעדיין ממשיכה אחרי שנים. הוא ממשיך לרדוף אחריי דרך אנשים אחרים. הייתי בן אדם כל כך שקט ומופנם, אני לא יודעת איך מצאתי עצמי באמצע כל המלחמה הזאת. אלו שנים מאוד מאוד קשות. אני חייבת לעצמי את הניסיון הזה להביא אותו לדין".

מעורך הדין ירום הלוי נמסר: "אמת דיברתי, ואמשיך איתה. לו התקשורת לא הייתה משתפת פעולה עם הפרקליטות, ומסתירה מהציבור את עשרות הראיות נגד א.ק, אף עו"ד לא היה מעז לשלוח לי את המכתב שקיבלתי". עו"ד טיטונוביץ', הבהיר: "כדי להוכיח את טענת 'אמת דיברתי', הוא יצטרך לעבוד מאוד קשה ויכול להיות שזה ייקח הרבה זמן".

     

עריכה: עופרי גליכמן

12/08/2021

ישראל במלחמה - 103fm


עו"ד ירום הלוי
עו"ד ירום הלוי  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris