רון קופמן ואריה אלדד

"נתנה בראש למתחרות": לינוי אשרם - אשת השנה של קופמן

אפילו הקוף הצליח להתרגש ממנה - ובחר באלופה האולימפית לאשת השנה שלו • "הקריבה את גופה בשביל להצטיין" • אנשי השנה תשפ"א - פרויקט מיוחד


ההתרגשות הגדולה סביב זכייתה של המתעמלת האומנותית לינוי אשרם במדליית זהב באולימפיאדת טוקיו טרם שכחה, ורון קופמן בחר להעניק לה את תואר אשת השנה שלו בתוכנית סיכום השנה של ניסים משעל ב-103fm. קופמן הביע דעתו על היכולות המנטליות הגבוהות של אשרם והתייחס גם להקרבה הפיזית שנדרשה מאשרם על מנת לזכות בתואר האולימפי.

"אשרם צריכה להיות אשת השנה של הספורט לא רק בשנה הזאת, אלא בכל 5 השנים האחרונות. בכל תחרות בה היא השתתפה, בין אם מדובר באליפות אירופה, אליפות עולם או טורנירי הגראנד סלאם, היא חזרה עם מדליה", אמר קופמן על האלופה האולימפית. "היא הקריבה את גופה בשביל להצטיין, וסבלה משברים בכפות הרגליים ובאגן, ומקרעים בגידים. ייקח לה שנתיים או שלוש להשתקם, ומדובר באישה צעירה בת 22".

"היריבות שלו, האחיות אברינה, סומנו כטובות בעולם לפי דירוגים בינלאומיים עוד לפני האולימפיאדה, ולינוי דווקא הייתה בירידה לפני שהחלה האולימפיאדה, אבל בתחרות האמיתית היא פשוט שיחקה אותה. היא נתנה הצגה שריגשה את כל עם ישראל", נזכר קופמן ברגעי הניצחון. "לראשונה מאז 1996, באה צעירה מראשון לציון ממוצא תימני-יווני, ונתנה בראש למתעמלות הבלטיות והבלקניות. זה היה מדהים. אני לא אחד שמתרגש, אבל התרגשתי בשבילה".

"לאשרם יש יכולת אנליטית שמסייעת לה לבצע תרגיל בשלמות. היא הביאה את היכולות הפיזיות שלה, לצד היכולות הרגשיות והמנטליות, לתיאום נדיר. אני 40 שנה בספורט, ראיתי הרבה כישלונות, אבל ההצלחה של לינוי היא הירואית", אמר קופמן וסיכם, "אני לא רואה אותה עושה עוד אולימפיאדה".

רגע לפני סיום, חשף ניסים משעל פרט מפתיע בפני קופמן: "אני ניסיתי פעם התעמלות אמנותית, ולא הצלחתי. נפלתי מיד". קופמן הופתע מהגילוי של משעל והשיב: "אתה לא ניסית - אתה לא יכול אפילו לעשות פירואט".

 
עריכה: ג'וני דוב

27/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רון קופמן וניסים משעל
רון קופמן וניסים משעל  |  צילומים: 103fm
Paris