אודי סגל וענת דוידוב

"הייתי נערך טוב יותר לפתיחת שנת הלימודים"

פרופ' דרור מבורך (הדסה עין כרם): "פרופיל האנשים הלא מחוסנים מדאיג. כל החולים הצעירים שלנו ו-80% מהמונשמים לא מחוסנים"


קבינט הקורונה התכנס אתמול (ב') לאישור הרחבת מתווה התו הירוק, כך שיחול גם על עובדי מערכת הבריאות, מערכת החינוך, עובדי מוסדות רווחה והמגזר הציבורי. האם פתיחת שנת הלימודים עלולה להעלות באופן תלול את מספר חולי הקורונה ברחבי הארץ?

פרופ' דרור מבורך, מנהל מחלקת הקורונה במרכז רפואי הדסה עין כרם שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והביע את דעתו על ההחלטה לפתוח את שנת הלימודים כסדרה: "יממה לפני פתיחת שנת הלימודים, כולנו צריכים לאחל בהצלחה ללימודים ושהתלמידים ייהנו ממנה. יחד עם זאת, הרגשתי בשבועות האחרונים שהמערכת לא מוכנה ושיש הרבה מאוד תקלות. זה מזמין בלגן, אני גם לא לגמרי מסכים עם מתווה הפתיחה. הייתי אומר שמי שלא מחוסן או מחלים, שיילמד בזום. זו החלטתו והחלטת הוריו". 

הייתי מחכה לפתיחת שנת הלימודים

"פתיחת הלימודים במגזר החרדי העלתה בהרבה את מספר המאומתים, המצב מדאיג. יש בלימה, אך יש לנו 730 קשים שזה עומס קשה על בתי החולים", הדגיש והוסיף: "הייתי מחכה עוד שבועיים שלושה לפתיחת שנת הלימודים כי לצערי גם לא ידעו איך לפתוח. מי שעושה את התחזיות חושב שזה לא ישפיע יותר מדי על החולים הקשים ועל ההתפרצות. אני נשאר עם המזל ברגע זה".

בסיום דבריו, הביא פרופ' מבורך את נתוני התחלואה בבית החולים: "יש לנו כארבעים מאושפזים, אנו יכולים להכיל את המספרים. חצי מהמאושפזים מחוסנים וחצי לא. הפרופיל של הלא מחוסנים הרבה יותר מדאיג, והחולים יותר צעירים". 

עריכה: מיכל קדוש 

31/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בית החולים הדסה עין כרם
בית החולים הדסה עין כרם  |  צילום: אלמוג מתוך ויקיפדיה
Paris