ינון מגל ובן כספית

"נעשתה כאן מניפולציה על הדמוקרטיה"

ח"כ גלית דיסטל־אטבריאן על קביעת 'טוויטר' כי העלתה תוכן שעבר מניפולציה: "ראיתי את הסרטון באתר הרשמי של הבית הלבן ב'יוטיוב'"


טוויטר סימנה אתמול (ב') סרטון ששיתפה חברת גלית דיסטל־אטבריאן (הליכוד) על נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בפגישתו עם ראש הממשלה נפתלי בנט, כ"תוכן שעבר מניפולציה", בו הוצג הנשיא כשהוא נרדם לכאורה באמצע הפגישה. עם זאת, בקטע המלא נראה ביידן ערני ומגיב לדברי בנט, וסוכנות הידיעות 'רויטרס' אף ציינה כי הסרטון נחתך והופץ כך כדי ליצור את התחושה שהנשיא אכן נמנם.

ח"כ דיסטל־אטבריאן שוחחה עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והביאה את תגובתה הראשונה לדברים: "אני זועמת. אני מרגישה כמו ארץ קטנה מוקפת אויבים, הסיפור מטריד ולא ייאמן. ראיתי את הסרטון בתוך ערוץ ה'יוטיוב' הרשמי של הבית הלבן, לא טוקבקיסט שערך את הסרטון או מניפולציה ברשת. העליתי את 21 השניות בהן ביידן נראה עם עיניים מושפלות למטה, עצומות, רואים את שפת הגוף של בנט שמראה את הדבר הזה עוד יותר, הוא פונה למצלמה מחוסר הנעימות".

"גזרתי את השניות האלה מהסרטון של הבית הלבן, העליתי ל'טוויטר' ולא כתבתי 'ביידן ישן'. לא כתבתי כלום מלבד 'התקשורת התעלמה מזה, צפו בזה אתם'. העקיצה לא הייתה לבנט ולא לביידן, היא לתקשורת. תוך 24 שעות הסרטון הפך ויראלי בעולם, עכשיו כרגע בקרב למעלה מ־6 מיליון בני אדם, למה שזה יהפוך לכל כך ויראלי?", הוסיפה ותקפה: "שיתפתי את השניות שביידן לא עם בנט, אולי הוא היה מנומנם, ושישה מיליון בני אדם לא טועים". 

מה שנעשה פה הוא מניפולציה על הדמוקרטיה

בסיום דבריו, הדגישה ח"כ דיסטל־אטבריאן: "מה שנעשה פה הוא מניפולציה על הדמוקרטיה, לא אני עשיתי מניפולציה על הסרטון. שאיש איש בעיניו ישפוט אם ביידן נרדם, זה לא מה שמעניין. אנשים צפו והעבירו את זה באופן ויראלי. מה שקורה כאן זו סתימת פיות. הסרטון פרובלמטי, יכול להיות שביידן ניקר ורואים את זה במבוכה העצומה בשפת הגוף של בנט אך זה לא העניין. העניין הוא הטיפול של הדבר הזה, שכל איש דמוקרטי שוחר אמת, בטח עיתונאים, אמור לצאת להגנתי". 

עריכה: מיכל קדוש 

31/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלית דיסטל אטבריאן
גלית דיסטל אטבריאן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris