103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

אלי אבידר מאיים להתפטר? עודד פורר: "קשקוש"

השר עודד פורר הכחיש את הדיווחים לפיהם אבידר יתפטר מהקואליציה אם לא יתמנה לתפקיד שר המודיעין: "הקואליציה יציבה - בממשלה הזאת יש שקט תעשייתי"


שר החקלאות ופיתוח הנגב והגליל עודד פורר (ישראל ביתנו) שוחח עם אריה אלדד ורוני בר-און ב-103fm והתייחס לדיווחים לפיהם השר אלי אבידר מאיים להתפטר מהקואליציה אם לא יקבל את תיק המודיעין. לדבריו של השר, הקואליציה הנוכחית יציבה.

"אשרי האדם החושש תמיד, אבל אנחנו אופטימיים", פתח השר פורר והסביר: "אני חושב שהתקציב יעבור, אני לא רואה סיבה שלא. יש בו הרבה מאוד בשורות טובות למדינת ישראל ולאזרחיה, גם בחקלאות וגם בתחומים אחרים. הגענו להסכמות כבר בקריאה הראשונה לגבי הרפורמה, ש-90 אחוז ממנה זה הרפורמות בצומח. הגענו להסכמות גם עם ח"כים מהלובי החקלאי, סיכמנו שנוציא את ענף ההטלה לדיון מחוץ לחוק ההסדרים, ואני אומר לך שזה דיון אמיתי. גם דברים שלא עוברים בחוק ההסדרים – עוברים, בעיקר אם הם לא מחייבים חקיקה. הרפורמה הזאת יוצאת לדרך והיא דרמטית וחשובה, אגב, לא רק עבור החקלאיות והחקלאים אלא גם עבור הצרכנים שיוכלו לקנות פה סחורה מגוונת ובמחירים הוגנים".

בהמשך, עוד טען כי "החקלאות היא ערך ציוני, ערך חשוב - מדינת ישראל משקיעה בחקלאות. אגב, הממשלה הזאת הולכת להשקיע בחקלאות לאין ערוך יותר מהממשלות הקודמות, באופן דרמטי, אבל זה לא צריך לבוא על חשבון אזרחי ישראל", אמר, והתייחס גם למחסור הארצי בחלב: "מבחינת החקלאות והחקלאים בישראל הם סיפקו את תוצרת החלב הנדרשת, אבל בגלל שלא היו ימי עבודה אז שפכו בחודש תשרי 2.3 מיליון ליטר חלב וייבשו עוד 16 מיליון ליטר, כי המחלבות שאורזות את החלב לקרטונים לא עבדו. וגם אני חייב לומר שהאוכלוסייה גדלה, שיש קצת לחץ וכולם אוהבים לאגור. ועדיין, לא סביר שבמדינת ישראל 2001 יהיה חסר חלב על המדפים, ולכן לא קורה כלום אם יש קו ייצור שעובד גם בתקופות האלה. אני ביקשתי גם דו"ח כדי שנלמד את האירוע הזה".

"אין אולטימטומים, יש ממשלה שמתפקדת ועובדת"

על הדיווחים לפיהם השר אלי אבידר מאיים להתפטר מהקואליציה אם לא יקבל את תיק המודיעין, הבהיר: "נראה לי שבתחנה שלכם ובתחנות אחרות קצת מאוכזבים שבממשלה הזאת יש שקט תעשייתי, אתם התרגלתם לדרמות כל שבוע. קשקוש מקושקש, יש לנו קואליציה יציבה, אלי אבידר הוא שר בממשלה, אלעזר הוא שר בממשלה, יש לנו 61 אצבעות בכנסת. אין אולטימטומים, יש ממשלה שמתפקדת ועובדת. לאלי אבידר יש את התפקידים שהטיל עליו ראש הממשלה והוא מבצע אותם ואין לי ספק שהוא יעשה עוד הרבה דברים"

השר פורר גם הגיב על המצב בחברה הבדואית, הנמצאת תחת אחריות משרדו: "אני מסתכל מה עשו בתקציבים הקודמים ואני רואה שלצערי פיתוח הנגב והגליל הוזנח במשך שנים ארוכות ובגלל זה, בין היתר, הגענו למצב הזה. אז לפחות אני יודע שאנחנו עושים פעולות דרמטיות כדי לטפל במגזר שאני אחראי עליו בנושא הפשיעה החקלאית שקורית בנגב ובגליל והקמנו צוות משימה מיוחד. זאת פעם ראשונה שכל גופי האכיפה מדברים ביניהם כי צריך לזכור שלא רק משטרת ישראל אחראית על האכיפה, יש גם את היחידה שמפקחת על הנושא של צער בע"ח ואת הסיירת הירוקה ורשות המיסים".

לסיכום אמר: "אפשר להסתכל כבר עכשיו על תקציב המדינה שנאשר ולראות את הסטת התקציבים, את סדרי העדיפויות שמשתנים ואת המעבר לפרויקטים גדולים שמשנים מציאות בנגב וגם בגליל. בואו נקבע בעוד חצי שנה בדיקה על מה נעשה באמת ואיך הוצאנו את הכסף ואז נדבר".

עריכה: יעל טלמן

14/10/2021
הישארו מעודכנים

השר עודד פורר
השר עודד פורר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90