אודי סגל וענת דוידוב

יזם הנדל"ן אלדד פרי נרצח ביריות

איש העסקים, שנקלע לחובות כבדים, נורה מחוץ לבית הכנסת • עורך דינו, שי גליקמן: "הכרתי אדם שהיה רתום כולו לטובת הצלת הפרויקטים"


ביום שישי האחרון נרצח ביריות יזם הנדל"ן אלדד פרי מחוץ לבית כנסת ברחובות בו היה נוהג להתפלל. אתמול ליוו אותו בדרכו האחרונה בני משפחתו וחבריו, כשהם דואבים ומזועזעים מהמקרה הטראגי. הבוקר שוחח עורך דינו שי גליקמן עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm וסיפר על היכרותו עם איש העסקים אותו ייצג.

עו"ד גליקמן אשר נכח בלוויה אתמול (ש') סיפר כי "היה אירוע קשה מאוד. הייתי אמור לפגוש אותו היום בשעה 17:00 אחר הצוהריים לפגישת עבודה לקראת הסדר נושים שנערכנו אליו. קשה לעכל את הסיטואציה".

הוא הודה כי במהלך השבת ניסה "לשחזר שיחות שלנו" במטרה להבין האם היו רמזים שחייו של פרי נמצאים בסכנה, אך קבע: "כלום, אפילו ברמז לא". עוד הוסיף: "הכרתי בן אדם שהיה רתום כל כולו לטובת המהלך של להציל את הפרויקטים שהוא קידם והוביל בשם החברה. פגשתי אדם מאוד אופטימי מהיום הראשון והאופטימיות התחזקה עם התהליך. דיברתי איתו בשלישי או רביעי והוא עדכן שהוא עומד להיפגש עם משקיעים, זה מלמד על אדם אופטימי וחדור מטרה".

באשר להשתלשלות האירועים שהובילו את פרי לצבור חובות של כמעט חצי מיליארד שקל, אמר: "אנחנו התמקדנו במישור חדלות הפירעון, בניסיונות להציל ולהחזיר את החובות במקסימום שניתן לנושים. הסתכלנו על העתיד ופחות לנתח את העבר". כמו כן, ציין: "כשהוא הגיע אלינו לייעוץ המלצנו לו לעצור, להסכים להקפאת הליכים, לתת התערבות של נאמנים מטעם ביהמ"ש, וכך הוא פעל. מה שהיה לפני כן נמצא בבדיקה של נאמנים".

בהמשך, סיפר עו"ד גליקמן כי היה לחץ של רוכשים אשר נפגעו מפרי לאורך השנה וחצי האחרונה במהלכה הוא ליווה את איש העסקים, אך הדגיש: "בתחילת התהליך אנשים שהגיעו למשרד ורצו באופן טבעי לדעת מה עולה בגורלם בעקבות הליך חדלות הפירעון של החברה. מעבר לזה הוא לא ציין בפניי משהו חריג. לפני חדלות הפירעון הלחץ היה מאוד גדול, אח"כ הנאמנים הובילו הסכמות עם מנהלי קבוצות הרכישה והגיעו להסכמות במסגרת ביהמ"ש".

           

עריכה: עופרי גליכמן 

17/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלדד פרי
אלדד פרי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris