103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

סמוטריץ' נגד לפיד: "איש קטן"

יו"ר הציונות הדתית תקף את ראש הממשלה החליפי: "ממשיך להסית ולשסות - הוא לא מצליח להתעלות למעמד הממלכתי כדי לכבד את הכנסת והמדינה"


אתמול (ב') נאם ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד בישיבת המיוחדת בכנסת לציון 26 שנים לרצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל; ותקף: "צאצאיו האידאולוגיים של יגאל עמיר יושבים היום בכנסת ישראל. אלמלא חוללנו את הנס של ממשלת השינוי הם היו יושבים בממשלה". דבריו עוררו זעם בקרב חברי כנסת מהאופוזיציה, שיצאו לאחר מכן במחאה מהמליאה. ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב הבוקר לדברים בריאיון לבן כספית וינון מגל ב־103fm.

"הבחירות האחרונות היו משאל עם על הדמוקרטיה. על השאלה האם אנחנו רוצים לחיות בממשל דמוקרטי ושלטון חוק או שאנחנו רוצים לעבור למשטר פופוליסטי, סמכותני, לאומני וקיצוני. על זה היו הבחירות. זו החלוקה, לא ימין ושמאל. אלה שמאמינים בדמוקרטיה, ואלה שנמאס להם מהדמוקרטיה. אלה שרוצים לאחד את העם לבין אלה שרוצים לפרק אותו", אמר אתמול שר החוץ לפיד.

ח"כ סמוטריץ' התייחס לדברים, וטען: "האיש הקטן הזה ממשיך להסית, לשסות, לפלג ולא מצליח להתעלות לגודל הרגע ולמעמד הממלכתי. יכול להיות שהוא מתכוון לבן גביר, זה נורא וחמור מאוד. יכול להיות שגם אליי", אך הבהיר: "אנחנו גמרנו להתנצל. אנחנו האחרונים שצריכים ציונים על ציונות, על אהבת העם והארץ, על נאמנות למדינה וחלוציות בכל עמדות השליחות הכי מובילות בקווי החזית".

עוד הוסיף: "הנאום הקטנוני ונוטף הארס של לפיד אומר שמחצית מהעם שלא הצביעו ל'נס הגדול שחולל בממשלת השינוי' זה מחנה לא דמוקרטי ולא לגיטימי". הוא קבע: "אי אפשר לדבר על אחדות ושיח דמוקרטי, ולעשות דה־לגיטימציה של מחנה שלם שהוא רוב בעם. תוצאותיו של משאל העם היו חד־משמעיות לטובת הימין, כמעט נוק־אאוט לעמדות המופרכות מדינית בהקשרי זהות של מדינת ישראל שמייצג לפיד. אלמלא ההונאה והשקרים והיפוך העור שעברו בנט ושותפיו בימינה לא הייתה קמה הממשלה".

"לומר שאני ממשיך דרכו של יגאל עמיר? אמירה נבזית"

בן כספית ציין מקרים מעברו של חבר הכנסת: "אומר לערבים שהם אזרחים ישראליים בינתיים, שחבל שבן גוריון לא סיים את העבודה, שאשתך לא צריכה לשבת ליד יולדת ערביה כי זה רגע יהודי טהור, אתה מאיים על בג"ץ, מסרב לקרוא לברוך גולדשטיין טרוריסט ולרוצחי דומא טרוריסטים", וטען: "יש רקורד שנותן ללפיד את הלגיטימציה להגיד את מה שאמר".

על כך הוא השיב: "הבעיה של השמאל, שהוא לא יודע להתמודד עם טיעונים אינטליגנטיים לגופו של עניין, והדרך היא להשתיק ולעשות דמוניזציה. יש לי הסברים מנומקים, הכי דמוקרטים בעולם. אבל לומר שאני ממשיך דרכו של יגאל עמיר היא אמירה נבזית שלא ראויה ליחס".

בהמשך, התייחס לדברים שכתבה ח"כ שירלי פינטו בחשבון ה'טוויטר' שלה אתמול, "נתניהו היה מסית ויישאר מסית", שעוררו ביקורת רבה והובילו למחיקת הפרסום: "זה אגרוף בבטן. שוב ניסיון לעשות דמוניזציה. לצערי הציוץ משקף הכי טוב את המעבר או השלמת התהליך של בנט וחבריו לשמאל. בנט אתמול גם בחיוכים ובצ'פחות שהוא נתן ללפיד אחרי נאום ההסתה שלו, השלים את המעבר עמוק-עמוק לשמאל, מנטלית ונרטיבית. אימץ את הנרטיבים הכי נבזיים של השמאל".

            

עריכה: עופרי גליכמן

19/10/2021
הישארו מעודכנים

"גמרנו להתנצל על הציונות שלנו". בצלאל סמוטריץ' בכנסת, אתמול
"גמרנו להתנצל על הציונות שלנו". בצלאל סמוטריץ' בכנסת, אתמול  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90