בן כספית ואריה אלדד

הקץ לקשר בין נתניהו לחרדים?

ישי כהן ('כיכר השבת') על הריאיון שערך עם יו"ר סיעת יהדות התורה ישראל אייכלר, בו הודה כי יו"ר האופוזיציה השלה את הציבור החרדי


בריאיון שהעניק יו"ר סיעת יהדות התורה חבר הכנסת ישראל אייכלר לישי כהן ב'כיכר השבת', אמר כי הציבור החרדי תלה תקוות שווא ביו"ר האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר, והבהיר: "אמרתי שהחרמת הוועדות פוגעת בציבור, אבל שוב השעבוד הזה לנתניהו. הפקדנו את העתיד באשליות של נתניהו ארבע פעמים, הוא כל הזמן השלה אותנו. אחרי הבחירות הראשונות שהוא הפסיד, היינו צריכים להגיד לו 'אתה צריך ללכת, להכיר בעובדה שהפסדת'". 

כהן שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב לדברים: "יש וטו גם אם החרדים יירצו להיכנס לקואליציה. הסיבה שאייכלר יצא על נתניהו היא סביב מה שקרה בוועדות. כמו שאמר אייכלר, שוב הקנאה הזאת לנתניהו". על הריאיון עם יו"ר ועדת הכספים אלכס קושניר, אמר: "אני לא מצפה מישראל ביתנו לדאוג לציבור החרדי, אך אנו חרדים ולא מטומטמים".

שלא יחשבו שאנחנו מאמינים

"לבוא ולומר בשידור שהם דואגים לחרדים בשבועות שהם מטילים את גזרת המעונות שתגרו לנשים חרדיות לעזוב את שוק העבודה ולהוציא את הילדים למעונות פרטיים זה לא נקרא לדאוג לציבור החרדי", הדגיש, "שלא יחשבו שאנחנו מאמינים".

בהמשך, הוסיף: "היה רצון של המדינה להוציא את החרדים לשוק העבודה. החל תהליך טוב - למה להרוס אותו? כמדינה, משלמים כסף על תהליכים שקורים בחברה. אני רואה לא מעט קרובות משפחה שלי שעזבו את העבודה או שהוציאו את הילדים ממעון. במעון של בתי הקטנה, סגרו השבוע כיתה אחת רק בגלל הנושא הזה". 

עריכה: מיכל קדוש 

26/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל אייכלר
ישראל אייכלר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris