בן כספית ואריה אלדד

"אנחנו עומדים מאחורי ההבטחות שלנו"

ח"כ קושניר, יו"ר ועדת הכספים: "פתרנו את בעיית הנכים אחרי שהתרגלנו לראות אותם מפגינים ברחובות" • על אישורי הכספים הקואליציוניים: "הכל שקוף"


ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ג') את חלוקת הכספים הקואליציוניים בסך 736 מיליון שקלים, זאת בנוסף לכספים לאושרו בתחילת השבוע בסכום של 2.1 מיליארד ש'. יו"ר הוועדה, חבר הכנסת אלכס קושניר עתיד לקבל 7 מיליון ש' עבור מיטות גמילה למכורים לסמים, ו־3 מיליון קודש למרכז 'יד בן צבי'. 

ח"כ קושניר (ישראל ביתנו) שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב לדברים ולסוגיית תקציב המדינה: "כל ההסכמים פתוחים והכל שקוף לציבור, אנו מציינים בדיוק מהן המטרות אליהן הולך הכסף, זה מגוון רחב של נושאים שלחברי הכנסת היה חשוב לקדם. לפחות מבחינת השקפת עולמי התהליך שעברנו היה ראוי, ולחברי הכנסת יש יכולת להשפיע. הכל נמצא על השולחן. התקציב יעבור, זה ייקח זמן, אך נצביע בוועדה על התקציב ואחרי גם במליאה. חשוב להבין שחוק התקציב הוא סופו של תהליך מאוד ארוך של חוק ההסדרים". 

על העימות מול ח"כ דוד אמסלם, אמר: "איני רוצה לרדת לרמה הזו. במשך חודשיים אנו מקיימים דיונים מעמיקים על החוקים, עובדים יחד, גם עם ח"כים מהאופוזיציה, ופתאום מגיע אדון אמסלם, מתכנן שאוציא אותו על ידי כל מיני פרובוקציות, הוצאתי אותו ואז הוא הוציא סרטון. אני עולה לדבר במליאה והוא פשוט מגדף אותי, קוטע אותי וקורא לי בכל מיני שמות גנאי. זה לא מכבד אותו, אותי ואת הכנסת. אנחנו מדברים על אירועי אתמול. היום לא שמעתי שום דבר מדודי אמסלם".

אין שום סיבה לחשוב על הכנסת החרדים לקואליציה

בהמשך דבריו, התייחס קושניר ליחסי הקואליציה עם החרדים, וטען: "אני חושב שאין שום סיבה לחשוב על הכנסת החרדים לקואליציה, היא מתפקדת מצוין ומקדמת הרבה מאוד דברים שקשורים לחברה האזרחית שלא קודמו בגלל הווטו של המנהיגים החרדיים. אנו לא מזניחים את הציבור, אנו נמצאים איתם בקשר ישיר ללא מתווכים, מנסים לענות על הצרכים שלהם ולשלב אותם בשוק התעסוקה ובאקדמיה, והרבה דברים טובים שהציבור החרדי צמא לו כבר הרבה מאוד זמן. ההתפתחות קורית לא רק במפלגות החרדיות אלא גם בליכוד, אנו שומעים ח"כים שמתחילים להביע הסתייגויות על התנהגות נתניהו".  

עריכה: מיכל קדוש 

26/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"אנחנו עומדים מאחורי כל ההבטחות שלנו"
"אנחנו עומדים מאחורי כל ההבטחות שלנו"  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris