103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

תגובת אמסלם: "דיברתי מתסכול"

ח"כ מהליכוד הודה: "לא אוכל לעצור ח"כ מהשמאל מלהיכנס למשכן", והוסיף: "אני יהודי שמנסה לעשות טוב" • הודיע כי בכוונתו לתבוע את 'חדשות 12'


לאחר סערת המכלאות של חבר הכנסת דודי אמסלם, שלשום (ב') הוא שלח מכתב ליו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו יוליה שמאלוב־ברקוביץ' בדרישה לחקור ולטפל, לדבריו, ב"הפקרות וחוסר אתיקה" בחברת החדשות של ערוץ 12. עוד טען: "אני רואה את התנהלותו של מר קושרו במקרה זה כשערורייתית, פוגענית ולא מקצועית בלשון המעטה". הבוקר הוא שוחח עם ינון מגל ויריב אופנהיימר ב־103fm והגיב לדברים.

חבר הכנסת אמסלם ידוע בסגנונו הייחודי, אך נדמה כי השבוע מצא עצמו שוב בעין הסערה לאחר שהתבטא בחריפות כנגד הקואליציה וחברי הכנסת מהשמאל בשיחת 'ספייס' שערך בטוויטר בשבוע שעבר. לדבריו, "אני בן אדם שהשמאל מכפיש אותו בצורה לא לגיטימית, שקרית והשנאה שלהם אלינו יוצאת דרכי כרגע. כל הנהגת השמאל האקטיבית זה אנשים בריונים אלימים".

כמו כן, הבהיר כי למרות שהכריז בשיחה המדוברת כי לא יאפשר לחברי כנסת מהשמאל להיכנס למשכן לאחר שהימין ישוב לשלטון, "דיברתי מתסכול. הרי אני לא יכול לעצור אותם באופן מעשי. היום בכנסת, באופן מעשי, סילקו אותנו. אני נכנס לוועדה, דקה אחרי זורקים אותי. אותו דבר אני אעשה להם, הם יכנסו, ידברו דקה ונוציא אותם. באו אנשים אלימים, בריונים, אף למעלה, אני ואפסי עוד, משפילים אותנו על בסיס יומי. הייתי יו"ר הקואליציה ומעולם לא נהגתי ככה".

יריב אופנהיימר תהה האם לתפסיתו הוא ראוי להתמודד בבחירות הבאות לכנסת, על כך הוא השיב: "מי שלא יכול להתמודד לכנסת זה מי שאמר שאנחנו צאצאי יגאל עמיר, הוא הראשון, כי זה הסתה לרצח באופן מעשי. צבועים מתביישים שקוראים להם צבועים בגללכם ואתה מטיף לי מוסר אופנהיימר?" כמו כן, התייחס לביקורת על סגנון דיבורו, ואמר: "הם רוצים שאני אפסיק. אני הרי מטיח בהם את האמת בצורה הכי גולמית. כשאמרו עלינו 'אוכלי עשב' למי התכוונו? לכל הציבור! צבועים".

"רציתם להכפיש אותי"

בהמשך, סיפר כי הגיש תביעה באמצעות עורך דין כנגד חדשות 12 על פרשת המכלאות: "לקחו שקר, לא אמרתי מכלאות, אמרתי שהזאבים יצאו וצריך לעצור אותם, צריך לבנות מכלאה לעצור אותם". הוא פנה לאופנהיימר, ואמר: "זו המטרה שלכם, ידעתם שאתם משקרים, רציתם להכפיש אותי. מי שהכפיש אותי רצה במזיד לעשות את זה. היה פה חוסר צדק, אנשים פה העלו קיתונות ברמות של שנאה ורעל שלא נתקלתי בהם".

כמו כן, שיתף בהתמודדות עם הביקורת כלפיו: "אני נעלב. אני יהודי שקם ומנסה לעשות טוב לאנשים, פתאום אני מקבל כזו שנאה אליי, אל ילדיי. אני מזדעזע. אני מבין עם מי יש לי עסק וזה מעציב אותי שיש אנשים כאלה".

חברו למפלגה יולי אדלשטיין תקף אתמול (ג') חברים במפלגתו כשקבע: "גם בליכוד יש כבשים שחורות". לדברי ח"כ אמסלם, "הוא התקשר אליי פתאום אתמול בצוהריים, אמר לי 'תראה אמרתי משהו, לא התכוונתי אליך'. אמרתי 'אחלה', לא שאלתי גם מה אמר. לאחר מכן כששמעתי את ההקלטה זה צרם לי באוזן, לא אגיד שלא. אבל אני יודע שאנחנו מפלגה דמוקרטית ויש לנו 160 אלף מתפקדים. הם קובעים מי הנציגים ואני מקבל את דין הבוחר. אם יחליטו שלא מגיע לי להיות בכנסת אני מצדיע להם".

לסיום, מה דעתך על המינוי של גדעון סער את דן מרידור לוועדה לאיתור היועמ"ש?
"אותה כנופיה, אותם אנשים, אותו הכול. אותה צביעות. בסדר, שימנה אותו".

            

עריכה: עופרי גליכמן

24/11/2021
הישארו מעודכנים

דוד אמסלם
דוד אמסלם  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90צילום: הדסצילום: הדס