103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

בן VS רמון: "אתה מנהל ג'יהאד נגד הפרקליטות"

שר המשפטים לשעבר עלה לשידור ותקף את היועמ"ש ואת הפרקליטות, מה שהפך לעימות מול בן כספית • רמון הגיב: "מרוב שנאתך לנתניהו דעתך התבלבלה עליך"


עדותו של עד המדינה ניר חפץ, כחלק מהחקירה הנגדית בתיקי נתניהו, ההדלפות משיחותיו הסגורות של היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט וטרור היחידים שהרים ראשו בחודשים האחרונים מטלטלים את המדינה. שר המשפטים לשעבר, חיים רמון שוחח עם בן וינון ב־103fm, הגיב על מה שקורה בישראל והביע את דעתו על הפיגועים והתמודדות הממשלה הנוכחית עם המצב.

"ללא חומת מגן אנחנו נהיה בצרה גדולה", הכריז רמון בפתח דבריו, "חומת המגן המקורית התחילה רק אחרי הפיגוע הנורא במהלך חג הפסח במלון פארק שבנתניה. אני מקווה שלא נגיע לפיגוע כמו במלון פארק כדי לעשות חומת מגן. המשטרה לבד לא יכולה לטפל בדבר הזה, רק שילוב של משטרה, שב"כ, ימ"מ, משמר הגבול שהולכים באופן שיטתי עם תוכנית כמו שהיה פרוייקטור לחומת מגן בזמנו - ממשלת ישראל צריכה להוביל את זה".

"כאשר ראש ממשלה אומר שהמצב הזה, והוא אמר את זה לפני חודשיים, הוא מצב חירום שהולך ומדרדר, כל מה שאנחנו עושים זה עוברים מהגנה למתקפה. בלי עוד כמה אלפי שוטרים, שלוקח זמן להכשיר, המשטרה לא מסוגלת לטפל בזה. אני לא בא בטענות לאף אחד, זו החלטה מדינית ברמה הכי גבוהה. בלי לעשות שילוב של כל הכוחות בישראל על מנת לעשות סדר, גם עם חוסר המשילות הנורא הזה, אנחנו נלך ונדרדר", הסביר.

"מנדלבליט צריך להשעות את עצמו מכל עניין שנוגע לנתניהו"

בהמשך השיחה, התייחס רמון לאמירותיו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט בהן טען כי 'חסדי שמיים הצילו את עם ישראל' מפני נתניהו. "מנדלבליט העריך של נתניהו תקופה מאוד ארוכה, גם לאחר שמונה ליועמ"ש הוא עשה הנחות לנתניהו עד הגשת כתב האישום כולל. בסביבות סוף 2018 תחילת 2019, הוא התהפך וראה בנתניהו כבר אז שהוא מסכן את הדמוקרטיה בישראל. הוא אמר את זה לגורמים מסוימים ואחד מהם גם סיפר לי".

"מרגע שהוא אמר את הדברים האלו והם פורסמו בפומבי אסור למנדלבליט לגעת בכל עניין שקשור לנתניהו. הוא התובע הראשי בתיק נתניהו - הוא לא יכול לטפל באדם שהוא חושב שהוא סכנה לדמוקרטיה", אמר, והוסיף: "זו מחשבה לגיטימית של פוליטיקאית ועיתונאים, ואני חושב שנתניהו מסכן את הדמוקרטיה בכך שהוא עושה פה מדינה דו לאומית. אבל אדם שעומד בראש מערכת התביעה שתובעת את הנאשם נתניהו, מהרגע שזה פורסם הוא צריך להשעות את עצמו מכל עניין שנוגע לנתניהו, הן בתיקים הפליליים והן בתיקים האזרחיים".

כספית תקף - רמון השיב אש

דעתו של רמון, כי מנדלבליט צריך להשעות עצמו באופן מיידי לאחר פרסום אמירותיו, הובילה לוויכוח סוער במיוחד בין המרואיין למגיש בן כספית. כספית, המתנגד לדעתו של רמון, טען כי מנדלבליט כבר לא מטפל בתיק ותהה האם כל אחד שיש לו דעה צריך לפסול עצמו. "תאר לך ששופט היה מתבטא ואומר שנתניהו מסכן את הדמוקרטיה, היית חושב שהוא יכול לשפוט אותו? אותו דבר מנדלבליט", השיב רמון לטענת המגיש.

כספית התמקד על הנקודה, ואמר: "עצם העובדה שהוא הגיש כתב אישום מוכיחה שהוא חושב שנתניהו עבריין". רמון הבהיר את דבריו וטען כי "אם הוא חושב שהאיש מסוכן לדמוקרטיה ולדי אן איי של העם היהודי - אדם כזה חשוד בשיקולים זרים. אני חושב שמנדלבליט לא רוצה לחלץ, גם כשהעובדות יוכיחו אחרת, אדם שהוא סכנה לעם היהודי ולדמוקרטיה בישראל".

כספית נגד רמון: "אתה פסול - דעתך לא רלוונטית"

בן, שדעותיו בנוגע לתיקי נתניהו ידועות לכלל מאזיניו וקוראיו, תקף את שר המשפטים לשעבר: "אתה מנהל מסע של ג'יהאד מטורף - דעתך בנושא לא רלוונטית". אמירתו של כספית לא עברה בדממה ואף העלתה את הטונים באולפן. רמון השיב באש, וביקר את אובייקטיביות המגיש: "דעתך מרוב שנאה לנתניהו התבלבלה עליך - איבדת את שיקול דעתך. אתה יודע טוב מאוד, ואתה יודע יותר מכולם, שהפרקליטות תפרה תיק".

בהמשך הויכוח, הודה רמון כי המידע שקיים אצלו בנוגע לפרקליטות למד מלא אחר מאשר בן כספית. "בספר שלי מופיעים עשרות ציטוטים שאתה מדבר ותוקף את הפרקליטות כולל במשפט שלי ושל אולמרט", שיתף רמון, והוסיף: "השנאה לנתניהו העבירה אותך על דעתך, הפכה אותך למגן כל העוולות שהפרקליטות עושה מכאן ועד הודעה חדשה. אתה לא מסוגל להתווכח עם מה שאני אומר ואז אתה מנסה לפסול את מי שאומר. הטירוף של השנאה שלך והג'יהאד שאתה מנהל נגד נתניהו, לא באופן ענייני ועל נושאים מהותיים אלא על נושאים אישיים, הם מטורפים".

בסיום השיחה הבהיר כספית: "אני בעד רפורמות בפרקליטות שביבי לא עשה".

עריכה: שני רומנו

09/12/2021
הישארו מעודכנים

חיים רמון
חיים רמון  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90