103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"מסע הכפשה מגיע ממקורבי המתלוננות - החשוד בן טובים"

עו"ד חיים אוחנה, המייצג את הנער בן ה־15 שנחשד באונס, תקף: "מתנהל קמפיין ומחול שדים נגד החשוד" • הוסיף: "איני מקל ראש בתלונות"


ביום חמישי האחרון, עצרה המשטרה נער כבן 15 בחשד לביצוע עבירות מין בתלמידות בבתי הספר בהם למד בשנים האחרונות, ואף באונס של אחת מהן. אחת המתלוננות פרסמה פוסט חושפני בו כתבה בכאב: "האנס שלי לא רק שלי. הוא של עוד כמה בנות. ביקשתי שיפסיק, אבל הוא לא הפסיק. האנס שלי אמר לי שהוא אוהב אותי. וביקש סליחה. אבל אז זה קרה שוב". פרקליטו עו"ד חיים אוחנה הביא את עמדת הנער בריאיון ל־103fm.

מגישת 'שבע תשע' ענת דוידוב הקריאה את המילים הקשות, הכמעט בלתי נתפסות שכתבה אחת הנערות שהתלוננה נגד הנער שמצוי בימים אלו במעצר בפוסט, כפי ששיתפה בחשבון ה'טוויטר' שלה: "'לא ידעתי אם לדבר או לא', משפט ששמעתי הרבה ביחד איתו בשיר 'עוד לילה בסדום', שהוא שר בלופים, ועכשיו הוא עובר לי בראש כל יום. אני מכירה את השיר בעל פה. מלפני שנה ידעתי את השיר הזה. גם ביום שהוא אנס אותי. ידעתי את השיר הזה בעל פה גם כשדחפתי פעמיים פוסטינור לגרון שלי".

לדבריו של עורך הדין אוחנה, "לא אתם, לא אני, לא ביהמ"ש ולא כל מי שמעלה פוסט כזה או אחר יודע את האמת. לא הייתם בחדרי החדרים וגם לא אני, גם לא בתור זבוב על הקיר כשדברים כאלה קרו או לא קרו, או קרו בסיטואציה אחרת או עם פרשנות אחרת".

"זה יכול למוטט כל אדם"

הוא סיפר על מצבו הנפשי של הנער נוכח ההאשמות נגדו: "זו סיטואציה מאוד קשה. לא צריך דמיון מפותח מדי כדי להבין עד כמה טראומטי המעצר עבורו ועבור בני משפחתו. חקירת המשטרה לפי ההתרשמות שלי באינטנסיביות ראויה ובחקירה אמיתית להגיע לחקר האמת. אבל יש לה השלכות נפשיות כבדות משקל על כל המעורבים. לא רק על הצד המתלונן, גם על הצד שצריך להתגונן".

עם זאת הדגיש כי "מתייחסים אליו ברגישות הראויה, הן מבחינת תנאי המעצר והן מבחינת המשטרה. אבל צריך להבין שגם לאדם בוגר וחזק מאוד מבחינה מנטלית חשדות מן הסוג הזה, חקירה מן הסוג הזה שמתלווה אליה פרסום כל כך אגרסיבי ברשתות החברתיות ולמעשה נחרץ דינו לפני שמסר את גרסתו בחדרי החקירה, זה יכול למוטט כל אדם. על אחת כמה וכמה נער רך בשנים, תלמיד בית ספר שמוצא עצמו בסיטואציה בלתי אפשרית".

עו"ד המייצג את הנער הוסיף ואמר: "אני מציע לכולם להמתין עד לבירור החקירה ולקבלת ממצאים. חזקת החפות היא לא מילה ריקה מתוכן, היא בעלת משמעות. אני לא מקל ראש באף אחד מהתלונות, אני חושב שכל תלונה צריכה להתברר והחקירה צריכה להיות ממוצה עד תום", אך טען כי "האנשים שנחשפים לאותם רשתות חברתיות כבר החליטו מי הקורבן ומי לא".

"זו דרך לנקום בו"

באשר לריבוי המתלוננות נגד מרשו, הסביר: "לצערי הרב העניין של ריבוי מתלוננות נובע בין היתר מסחף שמתנהל ברשתות החברתיות, מרצון לגייס בכול דרך עוד מתלוננות אחרות. בצורה הכי ברורה, יש לנו ראיות לכך שהקמפיין הזה מנוהל בצורה בוטה אגרסיבית, מכוונת, בכוונת מכוון על ידי מקורבי המתלוננות ומתלוננת אחת מרכזית; שמקורביה לא שקטו, עוד לפני שהחלה חקירת משטרה החלו במסע הכפשות, במחול שדים מתוזמן כדי להטות את דעת הקהל לטובתן. זו דרך לנקום בו על מה שהן מאמינות שהוא עשה".

הוא ביקש לחדד: "אינני יודע את האמת, מה היה שם ומה לא היה שם, אני רק אומר לכולנו - עצרו רגע אחד, קחו נשימה עמוקה, חכו לממצאי החקירה, זכרו שחזקת החפות עומדת לנער הקטין שנמצא עכשיו במצב קשה מאוד. לא פעם ולא פעמיים תלונות מן הסוג הזה התבררו בסופו של יום כתלונות שהבסיס שלהם לא אמת. יש נער שמאמין בחפותו, מאמין שלא עשה את מה שהן אומרות, ונלחם על חפותו בחדרי החקירה. תנו לו את ההזדמנות".

           

עריכה: עופרי גליכמן

12/12/2021
הישארו מעודכנים

למצולמת אין קשר לנאמר
למצולמת אין קשר לנאמר  |  צילום: אילוסטרציה