ינון מגל ובן כספית

"הממשלה הקודמת לא עשתה דבר וחצי דבר עם הפשיעה"

סגן השר יואב סגלוביץ על הניסיון למגר את האלימות במגזר הערבי: "ארגוני הפשיעה הפכו להיות מנהיגות אלטרנטיבית" • הוסיף: "אנו בתחילתו של שינוי"


גורמי האכיפה ממשיכים במרץ להיאבק בפשיעה הגואה בחברה הערבית באמצעות פשיטות, מעצרים ופעולות נוספות; למרות זאת, הפשע ממשיך לפגוע במגזר, ורק בסוף השבוע האחרון נרצחו שני אזרחים ערבים שהעלו את מספר הנרצחים בקרב האזרחים הערביים ל־120 בני אדם. סגן שר הביטחון יואב סגלוביץ הגיב לדברים בריאיון לבן כספית וינון מגל.

סגן השר סיפר על הנעשה באשר לסוגיית הפשיעה והאלימות בחברה הערבית, וטען: "מה שקורה בחברה הערבית הוא לא מעכשיו, כבר תקופה ארוכה יש עלייה מאוד קשה בפשיעה". עם זאת, הדגיש כי חל שינוי מהותי: "הממשלה הזאת החליטה לעשות מעשה ושמה את זה באחד משלושת היעדים המרכזיים שלה".

הוא הסביר כי "הנחת העבודה היא שהעבריינים עוברים על כל רצף העבירות. הנושא המרכזי זה לפגוע בעבריינות באשר היא ובארגוני הפשיעה דרך הכסף והכיס, לכן הפעילות מרוכזת מאוד בהקשרים הכלכליים. בסוף. גם ערבים שחיים במדינת ישראל זכאים לשקט ולביטחון אישי ולצערי היום בחלק מהמקומות הביטחון האישי נמצא ברמה נמוכה בגלל ארגוני פשיעה".

בהמשך, הוסיף: "הפשיעה הפכה להיות מנהיגות אלטרנטיבית. הממשלה הקודמת לא עשתה דבר וחצי דבר בנושא. המבצע שלנו תוכנן לעצור את הסוס המשתולל, זה מה שאנחנו עושים ובהקשר הזה יש תוצאות. יש ניצנים של שינוי בחברה הערבית. לא סתם חלק מהעברייניים נמצאים בנופש בחו"ל. יש עבריינים שעשו את החשבונות שלהם". כמו כן, שיבח את עבודת המשטרה: "אני מוריד את הכובע בפני שוטרים, ורוצה לחזק את ידם של השוטרים. הם עושים עבודה בלתי רגילה".

ח"כ שוסטר הוסיף וציין לטובה את שיתוף הפעולה עם החברה הערבית במאבק למיגור הפשיעה: "הציבור הערבי מרוצה מאוד מהעובדה שהמדינה הגיעה ואכפת לה, דבר שלא קרה הרבה זמן".

        

עריכה: עופרי גליכמן

12/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ
יואב סגלוביץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris