בן כספית ואריה אלדד

הפסקת האבטחה על משפ' נתניהו: "החלטה אומללה"

ח"כ יובל שטייניץ על כך שהשב"כ לא יאבטח את משפחתו של רה"מ לשעבר: "אי אפשר להסיר את הדאגה, שמישהו באווירת ההסתה הנוכחית לא ייפגע בשרה נתניהו"


יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו (הליכוד) פנה בסרטון לממשלה וטען כי משפחתו תחת איומים והוא מבקש כי האבטחה סביב ילדו יאיר, ורעייתו שרה תימשך. ועדת השרים שמעה את הטיעונים של השב"כ ושל המשטרה, לאחר שהובן שככל הנראה אין איומים על משפחתו של נתניהו, החליטו שלא להמשיך את האבטחה. אם מהלך כזה יוסכם על גורמי הביטחון - הוא יהיה הראשון אי פעם בתולדות מדינת ישראל. ח"כ ד"ר יובל שטייניץ' הגיב לדברים.

בפתח השיחה, הביע ח"כ שטייניץ' את דעתו על החלטת ועדת השרים: "מדובר בהחלטה אומללה. כל מי שעיניו בראשו רואה את רמת ההסתה נגד משפחת נתניהו ובעיקר נגד שרה. עם כל הכבוד לחוות הדעת המקצועיות, אני פעם עמדתי בראש אותה וועדה והחלטנו על הארכת אבטחה לראש ממשלה לשעבר".

"אם הייתי עומד בראש הוועדה חד משמעית הייתי משאיר אבטחה ויכול להיות שהיינו מורידים חלק מהאלמנטים כמו הרכב הצמוד. ההחלטה שהתקבלה אומללה כי כלפי שרה נתניהו היו איומים רציניים", הדגיש.

"הממשלה החדשה נכשלת במאמצים להגדלת שיעור המתחסנים"

על חובת החיסונים, אמר: "אני לא מבין את כל אלו שזועקים על הפגיעה בזכויות הפרט הבסיסיות. אנחנו אוסרים על נהגים לנסוע 160 קמ"ש בכביש למרות שיש כאלו שחושבים שזה בטוח. אנחנו כופים על אנשים צורה מסוימת של התנהגות כשאנחנו חושבים שזה מסכן את שלומם ואת סביבתם, אותו דבר לגבי החיסונים. בתחילת הדרך נתניהו דאג שנהיה המדינה הראשונה שמקבלת כמות גדולה של חיסונים והיינו מקום ראשון בעולם בשיעור ההתחסנות. היום אנחנו מפגרים אחרי מדינות רבות באירופה".

"הממשלה החדשה נכשלת במאמצים שלה להגדלה משמעותית בשיעור המתחסנים ולכן צריך לשקול חובת חיסונים. זה לא אומר לקחת אנשים בכוח ולהזריק להם, זה להגיד להם שהם בסגר עד שהם לא מתחסנים", ציין.

אז מה הפיתרון לשיעורי ההתחסנות הנמוכים? "החלטה על תו ירוק למחוסנים בלבד. החלטה לחייב התחסנות לא באמצעות הזרקה בכוח אלא באמצעות העובדה שמי שעושה את המקסימום בהגנה על עצמו וסביבתו יכול להסתובב חופשי. מי שלא מתחסן שלא יצא מהבית חוץ משירותים חיוניים או למשל, כמו באירופה, ישלמו קנס חודשי כל חודש שהם לא מתחסנים. זה יעודד אותם בסוף להתחסן", הגיב.

"גאה בנתניהו שהיו לו את העוצמות להגיד 'לא' איפה שהיה צריך"

"אני מכבד את מי שחושב שהחיסונים לא מעולים או שחושש מהם אבל בסוף הקורונה מאיימת עלינו לא רק באופן פרטני. לכן המדינה צריכה להיאבק בה", הבהיר.

בסיום השיחה, התייחס ח"כ יובל שטייניץ' לציטוטי טראמפ שהתפרסמו בספרו של ברק רביד ('וואלה'): "קראתי את הכתבה והייתי מאוד גאה בנתניהו. גאה בו שהיו לו את כל העוצמות, למרות הידידות הטובה והדברים האדירים שהשיג מטראמפ, להגיד 'לא' איפה שהיה צריך. נתניהו יוצא מצוין".

עריכה: שני רומנו

12/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ ד"ר יובל שטייניץ
ח"כ ד"ר יובל שטייניץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris