אודי סגל וענת דוידוב

"בנות נוספות התלוננו - זה נמשך שנים"

נציבת שב"ס החליטה להדיח את קצין המודיעין שנחשד בפרשת סרסור הסוהרות • סוהרת לשעבר: "יש עוד גופים ואנשים שהיו חלק מהדבר הזה"


לאחר פרסום פרשת 'סרסור הסוהרות' על ידי עיתונאי וואלה! לירן לוי, החליטה נציבת שב"ס קטי פרי אתמול (ג') להתחיל באופן מידי את הליך הדחתו של קצין המודיעין ראני באשה בכלא גלבוע שנחשד בפרשה. זאת לאחר ששעות ספורות לפני כן הורה פרקליט המדינה עמית איסמן לפתוח מחדש את חקירת הנושא. יעל (שם בדוי), סוהרת לשעבר מכלא גלבוע שהוטרדה מינית לכאורה על ידי האסיר הביטחוני מוחמד עטאללה שיתפה בתחושות. לשיחה הצטרף חושף הפרשה לירן לוי שהגיב לדברים.

יעל סיפרה כי ההחלטה להדיח את הקצין מתפקידו, "עשתה אותי מאוד מאושרת, זו החלטה שחיכיתי לה הרבה זמן. סוף סוף אני יכולה להגיד שמשהו נעשה בנוגע לזה". עם זאת הוסיפה: "קצת מאוחר מדי, אבל סוף סוף. כמובן שזה לא נגמר בזה מבחינתי". היא חשפה: "היו לפניי בנות נוספות שהתלוננו בפני מפקד בית הסוהר וקצין המודיעין. התעלמו מהן לחלוטין. זה משהו שנמשך שנים. ספציפית עם אותו אסיר באותו כלא".

בהמשך, ציינה כי הפרשה נחשפה כבר בשנת 2018 אך "הפרקליטות בזמנו בעצם לא הגישה כתב אישום, למרות שיש ראיות ועדים. כתב אישום נגד קצין המודיעין, ומבחינתי יש עוד גופים ואנשים כמובן שהיו חלק מהדבר הזה; כמו מפקד בית הסוהר שאף אחד לא מדבר עליו, החוקר המשטרתי שלא עשה את עבודתו כראוי, יש עוד אנשים שמתעלמים מהם. אני כן מצפה ומקווה הפעם שהם יחליטו אחרת".

כשנשאלה האם פנו אליה מהמשטרה כחלק מהחקירה המחודשת, השיבה בשלילה, אך הבהירה: "אם יזמנו אותי אני בשמחה אלך עוד פעם, אני מבחינתי רוצה לסגור את הסיפור הזה. אין לי מה להסתיר, אני אמרתי רק את האמת ואגיד שוב את האמת". עם זאת, הודתה: "אין לי אמון באף מערכת. לא עשו שום דבר עד שלירן לא פרסם את הכתבה, וגם זה לא הספיק".

לירן לוי טען כי הפרשה היא "תיבת פנדורה שאף אחד לא רוצה לפתוח", וקבע: "הפרקליטות לא התייחסה לסיפור ברצינות הראויה. רק עכשיו הפרשה הזאת זכתה לבמה הראויה שהיא הייתה צריכה לקבל כבר ב־2018". עוד הוסיף: "הדבר הכי הזוי בכל הסיפור הזה זה שמר מומי למברגר לא נתן הסבר אחד לציבור איך הוא סגר תיק כל כך חמור".

עריכה: עופרי גליכמן

15/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"כשהתלוננתי, שום דבר לא נעשה"
"כשהתלוננתי, שום דבר לא נעשה"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris