בן כספית ואריה אלדד

אחותה של מיכל סלה ז"ל: "יש תחושה של סוף פרק מאוד ארוך"

לילי בן עמי הגיבה לפס"ד של אלירן מלול שרצח את אחותה ויישלח למאסר עולם: "הוא עובר ממעצר לכלא, זה משהו שקצת מנחם את המשפחה"


לפני כשנתיים רצח בברוטליות אלירן מלול את מי שהייתה בת זוגו מיכל סלה ז"ל, ככל הנראה לנגד עינייה של בתם התינוקת. היום (א') נפסק עונש מאסר עולם עבור מלול בטענה כי רצח את מיכל בנסיבות מחמירות. לילי בן עמי, אחותה של מיכל סלה ז"ל, שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm ושיתפה בתחושות לאחר פסק הדין.

"תחושה של נשימה עמוקה, של סוף פרק מאוד ארוך. אלו היו שנתיים מטלטלות עם הרבה אי וודאות שעכשיו הגיעו לסיומן, עכשיו אנחנו יודעות מה הגזר דין. היום הוא עובר מהמעצר לכלא, זה קצת מנחם. זה ניחם את כל המשפחה", שיתפה בן עמי בפתח דבריה.

"הוא הכפיש את אחותי וזה היה מאוד לא קל. בתקופה שאחותי נרצחה שונה החוק שהיה בעבר רצח זה רצח וזה מאסר עולם, לשתי דרגות של רצח", אמרה, "אנחנו קיוונו שיפסקו רצח בנסיבות מחמירות כדי שהוא יקבל מאסר עולם, וזה קרה, זה לא היה מובן מאליו ולא היה חד משמעי. פסק הדין הוא תקדימי, לא מובן מאליו שאדם שרוצח את בת זוגו זה רצח בנסיבות מחמירות בחוק הישראלי".

במהלך גזר דינו, פנה מלול להוריה של מיכל ולבתו שנשארה יתומה מאם והתנצל. עבור בן עמי מדובר בעוד משחק, כיאה לאדם שרצח את אחותה: "ההתנצלות של אלירן היא באמת מהפנים אל החוץ - אין לה שום משמעות. עד היום הוא לא סיפר מה עבר עליה ב־17 שעות כדי שאנחנו נוכל לטפל בה. היא מקבלת ליווי מקצועי מיום הרצח ועד היום אנחנו לא יודעים מה עבר עליה בכל אותן שעות כי הוא מסרב לספר".

עוד הוסיפה: "אנחנו לא יודעים אם היא אכלה ומה היא ראתה, גם על מיכל הוא לא מספר מה באמת קרה הוא טוען שהוא לא זוכר. הדבר היחידי שהוא זוכר זה רק הכפשות, לא רק שהוא רצח אותה הוא גם מכפיש אותה. כמו הרוצח של דיאנה שלא רק רצח אלא גם מכפיש אותה עכשיו. כשהיו כמה דקות שהשופטים יצאו מהאולם ונשארנו אני הוא והצוות המשפטי, ניצלתי את הדקות האלו כדי להגיד לו שהוא חסר לב ומה שהילדה עברה אין מילים לתאר ולהבין. זה באמת קשה לפרט".

"התנהגות של נרקיסיסט ופסיכופט - זה מה שהוא"

"הוא יגיד הכול, כל מה שהוא יכול כדי להמתיק את העונש שלו. ככה הוא גם עשה במהלך המשפט. הוא ניסה להכפיש את אחותי כי החוק אומר שאם עברת התעללות על ידי בן הזוג ואז רצחת אותו אז יכולים להפחית לך בעונש, לכן הוא המציא את ההמצאות לגבי מיכל. אז אם הוא יכול להגיד דברים שקשורים לשיקום או לרגשות כלפי הילדה הוא יגיד כל דבר שיכול לעזור לו. זו התנהגות של נרקיסיסט, פסיכופט וזה מה שהוא. באותן דקות שהיינו רק אנחנו הוא לחשש לשוטרים ואמרתי להם 'נכון הוא עושה רושם של בן אדם מקסים?', זה מה שהיה איתי. חשבתי הוא בן אדם מקסים", שיתפה בכאב.

על בתה של מיכל, סיפרה: "את הבת של מיכל מגדלים אותה ליאת וירדן, מבת בכורה של מיכל היא הפכה להיות בת רביעית שלהם. היא מקבלת המון אהבה ויש לה ילדות מאושרת, היא גדלה להיות ילדה חזקה. היא עברה דבר שאי אפשר בכלל לעכל אותו".

בסיום השיחה הכריזה בן עמי, עבור כל אותן נשים שעלולות להימצא במצב כפי שמצאה עצמה מיכל, כי "אם יש ספק אז אין ספק. אישה שנמצאת שם מפחדת ולא מאושרת. אסור לעולם להיפרד לבד -  להתקשר 118 ולקבל אבחון ואז ליווי. להקשיב לתחושת הבטן. אם את הולכת על ביצים בתוך הבית שלך יכול להיות שאת בסכנה, את לא אמורה לפחד מבן הזוג שלך וללכת על ביצים בתוך הבית שלך".

עריכה: שני רומנו

26/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris