103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

"קרתה שואת ילדים בגן הזה"

ביהמ"ש גזר על הסייעת לירז נתן, מהגן של כרמל מעודה, שנתיים מאסר • יוסי חברה, אב לילדה מהגן, הגיב: "עונש ביזיון" • וזעק: "בתים התפרקו"


שלושה חודשים לאחר שהחלה כרמל מעודה לרצות את עונש המאסר התקדימי שהוטל עליה בגין התעללות בפעוטות, בית משפט השלום בפתח תקווה גזר אתמול על הסייעת לירז נתן שנתיים מאסר בפועל. אביה של מעודה התראיין אתמול ב־103fm וטען כי "לא היה משפט צדק". יוסי חברה, ממנהלי מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך ואב לילדה מהגן שוחח הבוקר עם ניסים משעל וענת דוידוב והגיב לדברים.

חברה הגיב בפתח דבריו לטענות של מוטי מעודה, ואמר: "מוטי היה עובד בגן, בעל הבית, טבח והכול. הוא ואשתו נחקרו - הם ראו ילדים קשורים, מתגלגלים על הרצפה, ונחקרו על אי דיווח. למה הוא לא עצר את זה בזמן? מה הטענות? הבכי והנהי הזה כאילו המשפחה סבלה? הילדים האלה סבלו".

כמו כן, סיפר כי במהלך השנתיים בהן התנהל המשפט נגד כרמל, "הוא ישב בביהמ"ש שנתיים וחצי וצחק להורים בפנים, היה אומר 'היא לא תשב יום אחד', היה לועג לנו. הוא אמר שהנפש שלו ושל כרמל קשורים, עכשיו אני מבין הכול מאיפה שיטות הקשירה שהיו לבת שלו איך היא קשרה ילדים בחבלים, זה מעיד על המשפחה הזאת. שיפסיקו לבכות".

הוא הבהיר: "זה לא נגמר אחרי שכרמל מעודה ולירז נתן נכנסות לבית סוהר, החיים שלנו נמשכים עם אותה שגרת טיפולים, אותן טראומות. הוא מציג את המשפחה כקורבן? המשפחות שלנו מרוסקות, 18 משפחות שלא הצליחו לחזור לעצמן". חברה שיתף כי "יש כמה אימהות שלא חזרו לעבודה, הן במצב נפשי מאוד קשה. בתים פה התפרקו לחלוטין, הורים נמצאים על כדורים, לא מצליחים לעבור את היום, מטופלים נפשית. אף אחד לא מכיר בהורים האלה. הילדים ממשיכים לקבל כל הזמן טיפולים".

"יש ילדים שעדיין מתעוררים בלילות"

הילדה שלו היום בת 5 וחצי ועדיין מטופלת בכדי להתמודד עם הטראומות. "אנחנו עובדים על זה יום־יום. עברנו כמה שיותר רחוק משם. מידי פעם היא זורקת את השמות שלהן, היא נזכרת בהן. היא נמצאת במקום יותר טוב, היא לא נכנסת לפרטים שהיא הייתה מדברת עליהם, על ההרעבות. אבל כשהיא מסיימת לאכול, היא שמה ידיים מאחורי הגב ומורידה את הראש. את זה ראו בסרטונים, את שיטת ההאכלה, המשטר הזה שהיה שם".

עוד הוסיף: "יש לה רגרסיות ובעיות התנהגות. היא הפסיקה להגיד את השם כרמל לשמחתנו, היא מזכירה את '2 הרעות', כך היא מדברת עליהן. 'נמצאות בארץ הפחים', 'מקווה שרחוקים', 'לא רוצה שיתקרבו אליי'. לפעמים זה עולה לה, אנחנו מחבקים אותה ומכילים אותה. אנחנו עם היד על הדופק". לדבריו, "יש ילדים שעדיין מתעוררים בלילות".

"לירז פגעה בילדים לא פחות מכרמל מעודה"

על העונש שנגזר על נתן, אמר: "זה עונש ביזיון. היא הואשמה בתקיפה, כרמל מעודה הואשמה בהתעללות. אנחנו טענו בפני הפרקליטות שהם טועים, כי לירז פגעה בילדים לא פחות מכרמל מעודה. ביהמ"ש הרשיע אותה בתקיפה ולא בהתעללות והיא קיבלה שנתיים מאסר. זה לא מספק אף אחד. מאז המדינה הוקמה אף אחד לא התייחס לילדים, הם תמיד היו החצר האחורית של מדינת ישראל. זה פשוט סדום ועמורה מה שקורה פה"

כמו כן, חברה טען: "מי שיראה את הסרטונים בשלמותם יבין שקרתה פה שואת ילדים בגן הזה. המשטרה, הפרקליטות, סירבו להמשיך להוציא חומרים. לא הוציאו יותר מדי דברים וגם לירז נתן, יש סרטונים קשים איך היא פוגעת ובאיזה שיטתיות היא פוגעת בילדים. למה זה לא יצא אני לא יודע, ונילחם שהסרטונים האלה יצאו. ההרתעה היא מאוד משמעותית. העונש הזה לא מספיק לשום סבל שהילד עובר והמשפחות עוברות. המדינה נשרטה פה, הורים נשרטו פה, אף אחד לא סומך על גננות לצערי".

        
עריכה: עופרי גליכמן

28/12/2021
הישארו מעודכנים

כרמל מעודה בבית המשפט
כרמל מעודה בבית המשפט  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90