103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
103fm מעדכנים

כבוד הרב: הריבים הגדולים של 2021 ב־103fm

בגדול, השנה הזו לא עברה בשקט • מה 3 הרגעים הכי דרמטיים שקרו אצלנו בשידור? • קבלו את הסיכום והגבירו... אבל בלי לריב עם השכנים


את מספר הימים שעברו ברוגע ב־103fm אפשר לספור על 10 אצבעות, וגם את כולן לא צריך. המנחים, השדרים ואפילו המרואיינים פתחו חזיתות רבות לאורך השנה. רגע לפני תחילתה של 2022, אתר 'מעריב' ליקט עבורכם את מיטב הריבים הרדיופונים הגדולים של התחנה; החל מהויכוח הסוער בין ג'ודי שלום ניר מוזס לאופירה אסייג סביב השאלה האם שירה איסקוב צריכה להשיא משואה בטקס הממלכתי ועד הרגע בו הכריז בן כספית כי הוא מיצה את חברו ינון מגל. ויש גם ריב אחד שזכה לאהדת הקהל ב'מעריב'. יכולים לנחש?

כשמדברים על ריבים וקטטות במהלך השידור, אי אפשר שלא להתייחס לבן כספית וינון מגל. מדי יום בשעה 09:00 מגיעים צמד השדרנים חזרה אל אולפן השידור ועמדת המיקרופון, דנים בנושאים הבוערים שעל סדר היום ועל הדרך עוקצים אחד את השני.

באחת התוכניות שוחחו השניים על סגירת התיקים נגד מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום ודוד שמרון בפרשת הצוללות. מגל תקף את כספית, זאת לאחר שהעביר ביקורת על רון דרמר, שגריר ישראל בארה"ב לשעבר. בן, שהחליט שאמירות חברו לשידור לא יעברו בשקט, הכריז: "ינון, מיציתי אותך. תודה", ועזב את השידור למשך חצי שעה.

בפתח השעה השנייה של אותה תוכנית, שב כספית לעמדת המיקרופון, והסביר: "אני לא פרימדונה, אני לא נעלב. מותר להתווכח אבל לא יכול להיות שבכל פעם שאני אגיד משהו על מישהו אתה תבוא ותגיד 'אבל אתה, מי אתה מולו'. אני אדם שקוף והרגשתי שאני עומד למשפט".

מגל, שאמירתו של כספית נגעה בליבו, התנצל מיד: "אני חושב שאתה צודק, אני קוטע אותך יותר ממה שאתה קוטע אותי ואשתדל לקטוע אותך פחות. נעשה סולחה, נשחט כבש".

הטורים הגבוהים הגיעו גם לתוכניתה של ג'ודי שלום ניר מוזס, שראיינה את אשת התקשורת אופירה אסייג, בעקבות ההחלטה כי שירה איסקוב תשיא משואה בטקס המשואות הממלכתי. השיח, שהתחיל בטונים רגועים יחסית לשתיים, הסלים תוך דקות ספורות.

"למה את חושבת ששירה איסקוב, אישה שהייתה קורבן, חיה עם גבר ומעבירה מסר שנשים חלשות,  להדליק משואה?", שאלה ג'ודי את אסייג, שהבהירה את עמדתה: "את יודעת איך מגרשים חושך? זה מה שהיא תעשה ביום העצמאות. היא תגרש את העולם החשוך של הגברים האלימים שחושבים שאם עד השנים האחרונות גבר היה יכול להרשות לעצמו להרביץ לאישה".

"אם עד היום אישה הייתה מכסה במייקאפ את הפיצוצים שהייתה מקבלת מגבר מכה, באה שירה איסקוב והסבירה שבמקום שהיא תתבייש הוא יתבייש", טענה אסייג. ג'ודי, לא הסכימה עם האמירה של אופירה ואמרה: "עשו ממנה סלב פשוט".

ג'ודי ציינה כי היא אינה חושבת שאיסקוב מייצגת מישהו, ואופירה לא קיבלה את האמירה בלשון המעטה: "מי אמר שאת מייצגת את הרוב? אולי שירה מייצגת הרבה מאוד נשים שיושבות עכשיו בבית?". בתגובה לכך טענה ג'ודי כי "מעולם לא קיבלתי כל כך הרבה תגובות חיוביות".

אסייג תקפה: "כמות התגובות שאני בגללך מחקתי אתמול שקיללו וגידפו אותך היא לא נורמלי. את לא מבינה איזה אנטי נעשית. ג'ודי, מה כואב לך?"

במהלך השנה עלה לשידור בהפתעה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בתוכניתם של בן כספית וינון מגל. אך גם הוא לא ציפה שכשטען כי מגל 'מפיץ שקרים', האמירה תוביל לעימות חזיתי וחריף עם המגיש. ינון, שבטבעו לא אוהב להישאר חייב, השיב אש ותקף את ראש הממשלה לשעבר: "מי שהורשע בנוכלות בבית המשפט זה אתה ולא נתניהו. ישבת בכלא על עבירות של שוחד".

אולמרט תקף חזרה: "אתה מפיץ שקרים, אתה לא עיתונאי ולא מתקרב להיות עיתונאי. אתה אדם גס רוח, שטחי, חלול וחצוף ואני לא התכוונתי לדבר איתך ולא להחליף איתך שום מילה משום שאינך ראוי לזה, לא רוצה להגיד לך במה הואשמת".

מגל הגיב לאמירות נגדו, והכריז: "לא הורשעתי בבית משפט, בניגוד אלייך, לא ישבתי בכלא. אתה עבריין מורשע. אולי קצת צניעות? תעשה חשבון נפש על העבירות שעשית. אתה איש מושחת שישב בכלא על עבריינות, אז טיפה צניעות כשאתה אומר על אחרים 'מושחת'. ישבת במדים בכלא, טיפת צניעות לפני שאתה קורא לנתניהו מושחת".

הויכוח הסוער בין השניים עלה רמה, מה שהוביל את אולמרט לזעום על המגיש ואף לטעון: "אתה עבריין מין, אל תטיף לי מוסר". ינון הודיע לראש הממשלה לשעבר כי על אמירה כזו הוא יכול לתבוע אותו.

כספית, שראה שהעימות רק הולך ומסלים, ניסה לפייס את הצדדים: "תתנצלו זה בפני זה וזהו".

ומה חשבו גולשי אתר 'מעריב'? מה הריב הדרמטי ביותר ששמענו השנה ברדיו? על פי הסקר שפרסם האתר, יש לנו מנצחים: ינון מגל ואהוד אולמרט, שהריב ביניהם גרף 52 אחוזים מהקולות. הריב של ינון ובן הגיע למקום השני עם 28 אחוזים וחצי, ובמקום השלישי ג'ודי ואופירה, עם 19 וחצי אחוזים בלבד.

עריכה: שני רומנו

30/12/2021
הישארו מעודכנים

הריבים הגדולים של 2021
הריבים הגדולים של 2021  |  צילום אילוסטרציה: 103fm