אודי סגל וענת דוידוב

"המורים הופקרו והם מופקרים גם היום"

אהרל'ה רוטשטיין, לשעבר מנהל ביה"ס בדרום בו לכאורה בוצעו עבירות מין בידי תלמידים: "אם אתה מקדש הישגים, לא בהכרח אתה מפתח מצפן מוסרי"


אתמול (א') חזרו לספסל הלימודים הנערים החשודים בפרשת עבירות המין בדרום הארץ, לאחר שמשטרת מרחב לכיש לא הגישה בקשה להאריך את מעצר הבית שלהם במספר ימים נוספים. על מרבית הפרטים מוטל צו איסור פרסום, והורים לתלמידים בבית הספר זועמים על היעדר המידע ותחושת הכאוס. אהרל'ה רוטשטיין, לשעבר מנהל בית הספר, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm על האירוע הקשה.

רוטשטיין התייחס לפרשת שעדיין תחת צו איסור פרסום, ואמר: "מתרחשים בבית החינוך ב־3 השנים האחרונות מהלכים שעמדו בניגוד לאמונה הבסיסית שלי מה זה חינוך, מה זה בית ספר הטרוגני, מה זה שוויון בין תלמידים, מה זה חינוך לערכים. הלכו לקונספציה שמדברת על הישגים, בגרויות".

לדבריו, "המעבר הזה היה קשה מאוד לחדר המורים, אני חושב שחלק מהקרע הגדול הזה והאסון הגדול הזה שקרה לבית הספר נבע בעצם מהמעבר הזה". כמו כן, טען: "המורים הופקרו. הם מופקרים גם כיום. קודם מטפלים במורים".

עוד אמר המנהל לשעבר: "יש כאן עניין של סדר עדיפויות. אם אתה מקדש הישגים, לא בהכרח אתה מפתח מצפן מוסרי. אם אתה מפתח מצפן מוסרי, אתה בהכרח מפתח גם הישגים. העובדה שמדברים על כך שמספטמבר האירוע הזה מתגלגל ורק עכשיו הוא נפתח, זה אסון".

         

עריכה: עופרי גליכמן

03/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"יש כאן עניין של סדר עדיפויות"
"יש כאן עניין של סדר עדיפויות"  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris