מעיין אדם

"חייל שעוזר לניצול שואה, זאת תמונת הניצחון האמיתית"

ניצולי שואה רבים מתקשים להתנהל מול המערכות הבריאותיות עמוסות הביורוקרטיה • גאל קימרשלק על מיזם 'משקפיים ורודות', שהופך את חייהם לפשוטים יותר


עם פרוץ מגפת הקורונה ששינתה את חיינו, יצאה גאל קימרשלק לחל"ת והבינה שזו הזדמנות מצוינת עבורה לחולל שינוי בנושא הקרוב לליבה. ביוזמה מבורכת, הקימה את הפרוייקט 'משקפיים ורודות' המסייע לשורדי שואה לזכות במענה רפואי טוב יותר, לרבות עזרה מול קשיים ביורוקרטיים, תורים רפואיים וסיוע בהגעה לבדיקות ברחבי הארץ. קימרשלק שוחחה עם מעיין אדם וסיפרה על פעילותה החשובה ועל הזכייה בתואר 'גיבורת השנה' של 'קשת 12' ומפעל הפיס.

בפתח השיחה, סיפרה קימרשלק על מהות הפרוייקט: "המטרה שלנו היא לגרום לשמש לזרוח ולהראות לקשישים את החיים יותר בוורוד. הפעילות שלנו מתמקדת בסיוע למבוגרים בתיווך מול מערכת הבריאות הציבורית, והסעה וליווי פיזיים לבדיקות ולטיפולים. זה נכון שהמערכת עושה כל מה שביכולתה כדי לעזור אבל בתקופה האחרונה היא הולכת לכיוון הדיגיטל. הקשישים הם הראשונים להסתבך, למרות שהם הראשונים שצריכים לקבל את השירותים הללו. לכן, אנחנו עוזרים להם בכל הנושאים שבהם הם נופלים בין הכיסאות, אנחנו שם כדי להרים אותם". 

בהמשך, הוסיפה כי "יש לנו מערך מתנדבים אדיר שעובד בפריסה ארצית והמתנדבים העיקריים שלנו הם ממשמר הגבול - יש בינינו שיתוף פעולה שהוא פשוט נפלא. הם מאוד מגוייסים לפרוייקט ומאפשרים לנו להושיט עזרה לכל ניצול שואה בכל רחבי הארץ. ברגע שאנחנו מקבלים פנייה במוקד, לא משנה באיזה מיקום, אנחנו יכולים להגיע אליהם בזכות הפריסה שלהם". עוד הסבירה: "מגיע ממש רכב צבאי עם לוחם אחד או שניים. יש בזה משהו שהוא מעבר לעזרה הפיזית הבסיסית. יש פה משמעות הרבה יותר עמוקה - זו ממש תמונת ניצחון".

על הזכייה בתואר 'גיבורת השנה' של 'קשת 12' ומפעל הפיס, שיתפה בהתרגשות: "זה היה וואו אחד גדול. ממש לא ציפינו לזה ופתאום הבנו שאנחנו עושים משהו שהוא באמת נכון וטוב. למרות שהמיזם כל כך צעיר, הוא כבר זכה להערכה מאוד משמעותית. אני הגעתי לנושא של ניצולי השואה בגלל בעלי שבא מבית של ניצולי שואה. כשאמו הגיעה לסוף ימיה והיינו צריכים לדאוג לה לכל הבעיות הרפואיות, הבנתי שכבר אי אפשר להתעלם בצורך של האוכלוסייה הכל כך חשובה הזאת". 

לעמוד הפייסבוק של עמותת 'משקפיים ורודות' ולתרומות - לחצו כאן.

עריכה: דוד זבולוני

28/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניצול שואה - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר
ניצול שואה - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יונתן זינדל\פלאש90
Paris