בן כספית ואריה אלדד

הביקור בבחריין? "אירוע שמשנה את תמונת המצב"

טל לב רם ('מעריב' ו-103fm) התייחס לביקור של שר הביטחון במדינת המפרץ: "זו סנונית ראשונה, לדעתי אנחנו נראה עוד כאלה בקרוב"


שר הביטחון בני גנץ נחת אמש (ד') בשדה התעופה בבחריין, לביקור רשמי ראשון של שר ביטחון ישראלי במדינה. ובכן, במהלך ביקורו, חתם גנץ על הסכם ביטחוני היסטורי. כיצד ישפיע הביקור התקדימי על מדינתנו? טל לב רם ('מעריב' ו-103fm) שוחח עם ברק רביד ואריה אלדד והביא את כל הפרטים.

לדבריו, "הגענו לסיומו של הביקור הזה והאווירה פה נוחה וטובה, ההסכם הוא חשוב. אמנם בחריין היא לא המדינה הכי חשובה במפרץ מבחינת הגדול והעוצמה, אבל נדמה לי שיש פה איזושהי סנונית. יש פה פוטנציאל. אפשר להיות ציניים, אבל בכל מה שקשור להיסטוריה שמתרחשת עם מדינות המפרץ - זה באמת אירוע שהוא משנה תמונת מצב. בחריין לא תנהל מלחות עבור ישראל ולהיפך, אבל צריך להסתכל על הטווח שמדינה כזאת יכולה לפתוח בעניינים של מודיעין ובנושאים של מערכות הגנה משותפות. כאמור זו סנונית ראשונה, אבל לדעתי אנחנו נראה עוד כאלה בקרוב".

על מנהיג הדאעש שחוסל הלילה בסוריה, אמר: "האם סביר שארצות הברית עדכנה את ישראל? כן. האם יש לי ודאות בכך? לא. אני מניח שיש איזשהי רמת עדכון של ישראל, אבל חשוב להסתכל על האירוע הזה לא רק מהבחינה הצבאית, למרות שהפעולה הייתה המרשימה, אלא כהדרך של ביידן להראות עוצמה ולהפגין כוח במזרח התיכון. מבינת ישראל, מבחינה ביטחונית, יש פה משהו מעודד, למרות שהיא לא השחקנית המרכזית. הרי אחרי כל מה שקרה בזמן האחרון, גם אם האמריקנים רצו לצאת מהמזרח התיכון - נדמה לי שעכשיו קצת קשה להם יותר לעשות זאת. ובצורה עקיפה, זה מעודד".

עריכה: דוד זבולוני 

03/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris